| JonD a întrebat:

Sunt cu moralul la pamant, imi place de o fata care e cu 2 ani mai mare ca mine(nu ne cunoastem)am tot cerut sfaturi despre cum ma pot imprietenii cu ea,dar nimic nu am reusit,problema mea este ca la anul nu va mai fi la mine la scoala si nu stiu ce sa mai fac, un prieten mi-a zis sa renunt pentru ca e mai mare si nu am sanse, multe persoane mi-au spus asta.Eu chiar nu mai stiu ce sa fac...si eu am inceput sa cred ca nu is praf si n-am sanse,intr-o noapte cand nu puteam sa dorm ma gandeam cum ar fi daca ar afla,si ma gandeam ca prietenii ei o sa isi bata joc de mine si o sa faca glume proaste o sa rada si ma descurajeaza foarte mult,de cate ori o vad pe ea si pe gasca ei, ma descurajez gandindu-ma ca eu nu sunt asa tare ca ei si nu o sa reusesc, ma gandesc ca in ochii ei sunt un gunoi...am incercat sa ma imprietenesc cu ea,dar si asta a devenit imposibil, nu stiu ma simt penibil, si ma doare inima cand ma gandesc ca dupa trei luni de zile cand o sa ma reintorc la scoala o sa trec pe langa clasa ei si n-o sa o mai vad.Sincer m-as multumi si daca am fi prieteni,dar nu imi iese,imi merge din ce in ce mai prost,nu are cine sa ma ajute,nu ma mai inteleg cu nimeni,ma cert cu toata lumea,ieri am vazut-o cand l-a luat in brate pe unu si am simtit cum mi s-a infipt un cutit in inima, simteam atunci cand treceam strada, simteam nevoia sa raman acolo si sa ma calce o masina sa scap naibi odata.

18 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uf, dar fata asta chiar te-a vrajit! Asa frumoasa e? Asa mult o placi? Esti baiatul care nu tine cont de faptul ca fata e mai mare ca varsta, esti baiatul pentru care nu conteaza bogatia, averea, nu mai conteaza nimic, decat... iubirea! Ce frumos! Si uite, un baiat bun n-are noroc de fata care-o place. Stii ce sa faci? Urmareste-o cand e singură, cand merge acasa, ori e prin oras fara insotitor (gasesti tu un moment!) si du-i 5 trandafiri rosii! Nu unul (cum se duce la o intalnire), ci cinci! Impresioneaz-o, fă-o să rămână fără glas. Pur si simplu îi spui:
"Pentru tine, din partea mea!". Atat. Si pleci automat. Pleci! O sa te caute ea, o s-o pui pe gânduri! Crede-ma, o sa incerce sa-i evite pe altii cand te vede, doar pentru a veni sa te intrebe ceva sau sa-ti vorbeasca. Va fi un pas.

| TheExpert01 a răspuns:

Uff si eu am patit doar ca la mine eram prieteni dar la inceputul sem al 2 lea s-a mutat am fost prabusit+ca era iubita cu varul meu deci iti dai seama...dar mi-a trecut m-am indragostit din nou de alta fata care la fel pleaca anul asta suntem aproape cei mai buni prieteni timpul va rezolva...

| ciubica a răspuns:

Uite un sfat like a boss daca se rade vreo unu de tine nu il bagi in seama si daca o vrei ca gagica trebuie sa ii zici direct si apoi joaca o fifahee hee)))

| ciubica a răspuns (pentru floresdemayo):

Ba iti gasesti alte bunaciuni

| JonD explică (pentru floresdemayo):

Nu gasesc niciodata un moment cand e singura, cand vine la scoala vine cu prietenele ei, cand pleaca la fel, cand iese in oras e mereu cu prietena ei cea mai buna.Si oricum cred ca nu se uita ea la mine,am inceput sa cred ca sunt un gunoi, chiar nu mai suport imi vine sa ma omor, ieri am vazut-o cum l-a luat pe unu in brate, si am simtit cum mi-a infipt un cutit in inima, imi venea sa ma omor acolo.Ma simt groaznic.Am mare nevoie sa ma ajute cineva

| PisyKiss a răspuns:

Frumoasa poveste.winking Deci ar trebui sa faci TU primul pas deoarece o fata mai mare cu 2 ani decat un baiat n-o sa se uite nici o data la el daca nu o impresioneaza. Trimite-i un biletel intr-o pauza, cand poti si spune-i ce simti pentru ea, dar nu totul. Spune-i ca vrei sa te intalnesti cu ea la ora "x" in\la parc, restaurant, intr-un loc ROMANTIC si acolo spune-i TOT ce simti si daruiestei si... ceva ce i se potriveste.

Succes!

P.S. Cumva o cheama Ramona si e din Braila?

| JonD explică (pentru PisyKiss):

Nu,nu o cheama Ramona si nu e din Braila.

| PisyKiss a răspuns (pentru JonD):

Ok!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru ciubica):

Adică? Ce vrei sa spui? Fii mai explicit!

| JonD explică (pentru floresdemayo):

In ce sens sa fiu mai explicit?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai mesaj.Citeste-l.

| JonD explică (pentru floresdemayo):

Nu inteleg la ce te referi, daca vrei baga id black.people19@yahoo.com si vorbim.

| JonD explică:

Am vazut.De la multe persoane am auzit fraza asta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru JonD):

Vezi ca ti-am trimis mesaj privat, il gasesti pe coloana din stanga (coloana apare cu litere rosii), te duci la rubrica mesaje si deschizi.

| JonD explică:

Am si eu o intrebare, esti fata?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru JonD):

Daaa, sorry de dezamagire. Ti-am spus parerea mea, tot asa am fost si eu cucerita!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O să reusesti! Visul ti se va implini! Succes si-ti tin pumnii!

| JonD explică (pentru floresdemayo):

Ti-am trimis si eu un mesaj privat.