| andreiutzu15 a întrebat:

sad
Sunt disperat!
Am 11 ani si nu am nici un prieten...
Am avut 3 prieteni dar de odata ma trezesc la scoala si imi zic nu mai vrem sa stam cu tine!
Imi spun ca sunt enervant ca sunt Dexter pentru ca sunt destept si am note bune si lor le e ciuda!
NU AM NICI UN PRIETEN!
Mereu imi trec ganduri negre prin cap sad
Dar mereu zic ca nu vreau sa renunt ca am vise si i-as intrista pe parinti!
Dar nici singur nu pot sta!
Din toata scoala nu am nici macar un prieten!
Nu stiu ce sa mai fac crying
Va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| mikky190 a răspuns:

Daca nu stau cu tine inseamna ca tu esti mult prea bun pentru a sta cu ei. respinge-i. cand vor avea nevoie de tine, si vor veni la tine, respinge-i pentru ca asta inseamna ca pana acum au profitat de tine. ''prietenul la nevoie se cunoaste''. bafta si sper ca te-am asteptat

2 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Pai nu ai deoarece tu te crezi superior lor, ei nu se simt bine in preajma ta, trebuie sa iti cauti prieteni care gandesc ca tine, sa ai ceva in comun cu ei, sau daca nu atunci incearca sa te comporti ca ceilalti, nu-i mai enerva.

| daηă a răspuns:

Normal că nu mai vor să stea cu tine, dacă tu ai numai note bune și ei nu. Le e ciudă, cu siguranță.
Dar cine știe, poate nu mai e mult până când vei găsi un prieten adevărat.