| alexaeria27 a întrebat:

Sunt nou in aceasta comunitate, si as vrea sa ma prezint, sunt Alex, 17 ani, clasa a10a, cu un trecut depresiv din cauza caruia prefer sa tac foarte des, pentru ca inainte eram criticat si se facea "misto" de mine din orice as fi zis sau orice as fi facut. Chiar toata lumea imi spune ca sunt prea tacut, niciodata nu zic nimic daca nu sunt intrebat si cateodata cand lumea din jurul meu considera un lucru amuzant si rad toti, eu ma abtin sa rad, de fapt nu imi vine deloc sa rad, indiferent de cat de amuzant ar fi. Nu ma duc la biserica, nu am mai fost la biserica de vreo 2-3 ani, intr-o excursie cu clasa. Cam atat despre mine, acum sa spun de ce scriu pe TPU:

Azinoapte am avut un vis foarte ciudat. Am visat ca am fost trimis de catre parinti la o biserica pentru a lua apa sfintita. Am plecat la drum, drumul era unul de tara, foarte nepopulat, 2-3 case de o parte si de cealalta a drumului, apoi urma foarte mult pamant pe marginea drumului, mormane, iar apoi biserica pe partea stanga a drumului. Biserica era de culoare alba, cu un acoperis de culoare gri foarte deschis. Am intrat in biserica, iar acolo m-a intampinat o preoteasa, careia i-am spus ca am venit pentru a lua apa sfintita. Dupa ceva timp, preoteasa se afla in fata mea si mi-a spus: "Vei gasi pe cineva care iti va fi alaturi foarte curand", iar apoi am plecat de la biserica, iar visul s-a terminat.
Eu nu am niciun detaliu legat de biserica respectiva, am incercat sa caut pe internet, nu stiu zona, nu stiu absolut nimic despre ea.
Ce as vrea sa primesc din partea voastra este un sfat, poate o semnificatie a visului, orice ar fi perfect, daca ma puteti ajuta, si sper sa o faceti, si sa nu ma luati la "misto", pana la urma este un vis, toata lumea are vise, iar eu am vrut sa-l impartasesc cu voi, pentru ca eu consider ca prietenii mei nu m-ar putea ajuta, fiind in numar foarte mic.
Sper ca ma puteti ajuta :d

2 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Eu cel putin nu te-as putea judeca sau face misto de tine, stiu cum este, trebuie sa te opui, da-le motive sa nu se puna cu tine... In ceea ce priveste visul, unii cred ca visele inseamna ceva iar altii nu. eu sincer cred ca subconstientul are mai multe puteri decat ne-am putea noi imagina si incearca sa-ti spuna ceva, ia-o ca atare, poti incepe a crede in vise sau incetand prin asteptarea la implinirea spuselor preotesei. Multa bafta

| FlorinMihai2014 a răspuns:

Daca acest vis te-a speriat sa nu iti fie frica.A fost doar un vis care oricine poate sa aiba si nu are nicio semnificatie pentru ca si eu am avut visuri ciudate ca al tau dar nu mi s-a intamplat nimic nou.Asa ca poti sa stai linistit a fost doar un vis.Dar te mai sfatuiesc sa mai mergi la biserica si o sa vezi ca o sa te simti mai bine.Iti spun din propria mea experienta.