| Duluman2002 a întrebat:

Salut TPU,vin aici cu o problemă
E în legătură cu transferul la un alt liceu, la o altă clasă.Eu am niște probleme de socializare, încă din clasa I, pentru că de atunci până acum oamenii și-au bătut joc de mine, doar pentru că am fost o persoană mai timidă la început.Noroc că am reușit să imi fac un grup de prieteni.
Și faza e că eu mă transfer doar din cauza faptului că nu mă înțeleg cu clasa mea nouă,fiind in clasa a IX a acum, iar clasa mea iși bate joc de mine. Acum,mie frică să nu se intample acelasi lucru si la viitoarea clasa,pentru ca la liceul acela nu cunosc foarte multe persoane,iar la liceul asta mai am ceva prieteni,dar sunt intr-o clasa mai slabuta care nu corespunde cu cerintele mele,plus ca s-ar putea ca acei prieteni sa se transfere de la anul.Voi ce spuneti ca ar trebui sa fac? Un sfat va cer,va rog, am nevoie de ajutor

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă clasa ta e mai slăbuță acum, și ai ocazia și posibilitatea să te muți e bine. Ca să îți faci prieteni, pentru asta trebuie să faci efort oriunde te-ai afla.