| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Vin și eu cu o întrebare din curiozitate, vad tot mai multe persoane care fumează, cel puțin la mine la liceu fumează 90% din elevi și sunt curios, cei care nu v-a creat fumatul probleme de sănătate de la ce vârstă v-ați apucat? Eu nu fumez și nu mă voi apuca vreodată sper

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o exagerare, ca nu sunt toti copii cretini sa fumeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape toți din ăia 90% de elevi pe care îi vezi că fumează o fac doar ca să stea împreună în pauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăia 90% băieți și fete pe care îi vezi cu țigările în mâini în fiecare pauză se prostesc și fumatul îi face să stea fete și băieți în același loc în pauze.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Fumatul întotdeauna cauzeazã probleme, dar în timp, de aceea unele persoane considerã cã nu sunt afectate. Apoi mai este si afectarea celor din jur, nu cred cã ti-ar fi usor sa lucrezi undeva unde se fumeazã, indiferent ca vei fi sau nu fumator, tot te afecteazã întro oarecare masura. Sau sã fii nevoit sã-ți fumezi tigara afara în ger sau viscol cumplit.

| Pax3roner a răspuns:

Imposibil să nu îți creeze probleme, te distruge plămânii, dinți, creierul că dacă nu îi dai doza de nicotină la creier nu te va lăsa in pace. Sa nu te apuci de fumat și dacă te obligă îți strici doar viața și banii.