| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr niște gethe de fotbal la 300-400 ron dar nu știu ce mărime îmi trebuie daca le iau online.
Pe Sportisimo/Intersport ei scriu acolo de urmatoarele marimi :
*42 EU (7.5 UK / 8.5 US / 26, 5 CM)
*44 EU (9 UK / 10 US / 28 CM)
42, 42.5, 42 2/3, 43, 43 1/3, 43.5*
Eu știu că port 42 la picior. In ultimii 2 ani am fost pe 42 si m-am simțit super bine dar pe numărul 43 parcă nu mai mă jenează glezna... Adică nu vreau nici să fie fixe pe mine încât să nu mă pot mișca sau sa calc, dar nici să-mi cadă...
Cum calculez mărimea mea potrivită de care am nevoie?
+ Răspuns CÂȘTIGĂTOR

1 răspuns:
| Visereale a răspuns:

Ca să nu fie nici prea fixe nici prea largi ia 42.5