| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri triste de dragoste...plss scrietile pentru ca am cautat si pe google dar nu miau placut...big grin

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

1. De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire" happy
2.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci! oh go on
3. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
4. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
5. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma, ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
6. Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme
7. Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. Fumez clipe ca si cum as fuma sentimente, beau vise ca si cum as bea sperante. Tu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea. Tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti. dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment. m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea.de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying
8. Sti ca mi se rupe inima, si tie iti pare rau de ea.Ba ai pleca, ba n-ai pleca. Fa, fa cum vrei tu nu te opri, dar daca pleci sa numai vi. oricate lacrimi as varsa...nu te-as putea iertacrying
9. Incerc intai de toate pe mine s ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect, si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.
10. Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea?! sad
11. Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru.ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupa, iar u te vei inchide si mai mult in tine.Nimic nu este pentru. TOTDEAUNA! "
12. Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fi!

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU!

| dragutza a răspuns:

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este

Deodata simti ca nu mai esti un Tu simplu ci o persoana complexa si total diferita de cea pe care o cunosteai esti invaluit de o atmosfera divina ce se invarte ca o ceata rece in jurul fiintei tale Nu realizezi ce se-ntampla dar stii ca e ceva minunat

Nu mai suport.
Nu pot sa dorm in halul in care ma simt.
Imi pare rau pentru comportamentul meu de zilele astea.
Imi pare rau ca ieri te-am speriat.
Imi pare rat ca te-am facut sa te simti prost.
Imi pare rau ca am fot egoista.
Imi pare rau ca m-am gandit numai la mine.
Imi pare rau ca am fost asa indiferenta.
Dar sunt indragostita.
Asta nu inseamna ca s-a schimbat ceva intre noi.
Asta nu inseamna ca trebuie sa apara certuri.
Asta nu inseamna ca nu ramai prima din topu meu.
Asta nu inseamna ca te-am abandonat.
Asta nu inseamna ca incepi sa ma pierzi.
Pentru ca stii ca tu esti cea mai importanta.
Pentru ca AR TREBUI sa stii ca,
nu as renunta la tine pentru nici un baiat.
Pentru ca NIMENI nu poate inlocui lipsa ta,
din sufletul meu.
Pentru ca mi-e dor de noi.sad
Pentru ca esti cea mai buna prietena a mea.
Si totusi plang cand iti scriu asta.
Si totusi sufar ca uneori nu te inteleg.
Si totusi imi pasa de ceea ce simti.
Si totusi ma urasc pentru ca te fac sa suferi.
Si totusi tot ce ti-am zis acum a venit din suflet.
Chiar daca nu ne vedem zilnic,
Chiar daca intervine gelozia[din ambele parti],
Chiar daca apar baieti,
Chiar daca uneori te ranesc neintentionat,
Chiar daca o sa ne mai certam,
Vreau sa-mi cer scuze deoarece:
Uneori sunt prea orgolioasa
Uneori sunt prea geloasa
Uneori dragostea ma orbeste
Uneori nu pot fi langa tine
Uneori sunt prea nepasatoare
Si cel mai important, vreau sa stii ca,
Chiar daca nu ti-o spun zilnic,
TE IUBESC.

Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

asta nu e chiar ceva trist dar mie mi se pare tare!(si in plus eu am creat asta)

Ma urasti?
Problema ta!
Ma copiezi?
Nu`mi ajungi nici pana la picioare!
Ma iubesti?
Ce bine...si eu pe tine!
Un sfat?
Nu te lua de viata mea!
te-am amagit?
Scuze, n`a fost cu intentie!
te-am insultat?
Foarte bine, meritai!
te-am jignit cand nu era cazul?
Iarta`ma!
Ma invidiezi?
Incearca sa fii mai bun daca poti!
Ce fac cu viata mea?
Ce vreau!
Ai zis ce`ai vrut?
Ai sa asculti si ce nu vrei!
Vrei sa te multumesc?
N`o sa ma schimb niciodata!
Rea?
Cu cine merita!
ti-am zis ca te iubesc?
Am fost sincera!
Bunul meu simt?
Depinde de al tau!
Copilaroasa?
Da, pentru ca asa vreau!
Matura?
Cand vreau!
Prietenii mei
Cei mai tari oameni
Vrei sa mi fii prieten
Demonstreaza mi ca meriti
Te urasc
Mi ai dat motive
Falsa
Doar cu unii
Te deranjez
Iarta ma dar chiar nu mi pasa

| PurpleLadybug a răspuns:

-a fost frumos, frumos... a fostsad
-Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte
-Ai prins aripi si mi'ai spus/ Ca ma poti lua cu tine sus/ dar eu nu stiu sa zbor/ locul unde aveam arimpi inca ma mai dor/ Si au ramas doar cicatrici in locul lor
-Doamne fa'l fericit, ca'i un inger pe pamant/ mai bine orbesc decat sa'l mai vad o data plangand
-Cand iti va fi dor de mine, aminteste'ti un singur lucru: m'ai lasat sa plec...
-daca iubesti pe cineva, lasa'l sa plece, daca se va intoarce inseamna ca e al tau, daca isi va vedea de drum, inseamna ca nu a fost al tau niciodata
-Nu traiesc ca sa sufar, traiesc ca sa-ti arat ce ai pierdut

pana de ideistraight face
take carepeace sign

| allleeeee a răspuns:

(http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html)
Alea mai lungi sunt foarte frumoase.Scuze ca nu le-am postat... din cauza puncelor de suspensie.:D:)

| emy_8408 a răspuns:

1. Fac colectie de amintiri nefericite.
2. As spune ca sunt trista, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu "Azi e o zi putin mai urata decat ieri".
3. Sunt plecata...culeg flori de tristete.
4. Cerul plange astazi, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine.

| Bya_5208 a răspuns:

Iti lass' id [craciunbianca53] si am multe stts in word. In caz de ceva, add. big grin.