| paul999 a întrebat:

Salutare am o prietena care si-a facut tatuaj si nu e primul tatuaj... si ea si-a facut tatuaj si nu am mancat nimic dimineata si acum e rau e ametita si i este frig cam ce riscuri pot fi?

2 răspunsuri:
| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

Pai la tatuaj in cel mai rau caz se infecteaza si pielea se inroseste si incepe sa apara puroi.Ce descrii tu nu are legatura cu tauajul in sine cat cu faptul ca nu a mancat si s-ar putea sa ii fie rau din cauza asta:greata, ameteli, etc sau poate este sensubila la schimbariile vremii ceea ce ar explica senzatia de frig si lipsa poftei de mancare. Oricum, daca ii e rau e putin probabil sa fie de la tatuaj.Sa se odihneasca, sa bea un ceai cald si daca nu trece in 24 h sa mearga la doctor.Sanatate!

| mgtow a răspuns:

S-a sensibilizat de la atata durere poate ii afecteaza organismul cerneala aia din tatuaj.