| AdrianaMri a întrebat:

As dori putin ajutor, va rog big grin
Ce sa aleg dintre SNSPA-stiinte politice, specializarea sociologie si Comunicare si Relatii Publice in cadrul Universitatii Bucuresti?
Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| reese a răspuns:

Pai nu cred ca iti poate raspunde cineva la intrebarea asta concret, deoarece totul depinde de alegerea ta in viata. cred ca ar trebui sa alegi ceva la care te pricepi cu adevarat si la care vei putea termina cu bine

| mixxjim a răspuns:

Comunicare si relatii publice (PR e termenul folosit curent, din engleza Public Relations) e mai bine din toate punctele de vedere. in primul rand, materiile de la sociologie sunt mai plictisitoare decat cele de la PR. dupa ce termini esti sociolog - cam ce face? mai nimeni nu stie. angajat in general pe la stat, daca ai pile, pe salariu mic. La comunicare si relatii publice cursurile sunt o placere, majoritatea. adica vii, inveti lucruri concrete si foarte interesante. dupa ce termini te poti angaja si la stat, si la privat. daca faci si un curs de media ceva poti incerca si prin tv, poti incerca la firme de publicitate. comunicare si PR are orice firma mare, insa trebuie sa fii genul activ, inventiv si care se implica sa ai succes in domeniul asta. oricum, mie mi se pare mai fain la comunicare si as alege comunicare si PR.