| numesiprenume0 a întrebat:

Sunt adolescent si as dori sa imi dau seama ce meserie mi s-ar potrivii. Sunt la un liceu cu profil uman, dar asta nu inseamna ca as dori ceva gen avocat, profesor, politist... Poate ceva si pe partea de real, cum ar fi asistent farmacist sau chiar in spital... Aceasta este singura idee pe care o am in acest moment, dar nu sunt deloc sigur. Cert este ca imi doresc ceva fara limbi straine, istorie sau geografie si daca se poate ceva cu mai putina chimie, matematica si fizica. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Încă ai timp să te gândești mai ales că încă ești la liceu.

| neutrino a răspuns:

Intr-un spital fara mari pretentii, poti profesa ca brancardier, dar numai daca ai ceva cunostinte. Pentru un asemenea post nu-ti trebuie nici istorie, geografie, matematica fizica sau chimie, dar ceva limbi straine s-ar putea totusi sa te ajute.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Pe tine nu te atrage nimic, nici un domeniu? In alta ordine de idei, nu poti face nimic "fara aia... fara aia..." cam fara nici o materie de baza, dupa cum enumeri tu. Va trebui sa faci un efort si sa inveti. Pentru aia e scoala.