| anonim_4396 a întrebat:

happy Ma puteti ajuta cu niste idei?big grin Vreau sa-mi fac parul cret. dar fara spuma, gel etc care s-mi faca parul aspru. mai stiti vreo metoda in afara de coditze? puppy dog eyes dau fundita! :*

6 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Pai,ia o bentita pune-o pe cap si ia cate o suvita de par si rasuceste-o pe dupa ea. Dupa ce ti l-ai rasucit pe tot, dormi asa toata noaptea si dimineata o sa il ai cret.
Dar e cam incomod sa dormi asa, mai bine cu codite...>big grin

| Simplicity a răspuns:

Buna, imi place si mie parul cret eu mil fac cu placa (bucle evident)http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU
ini rest daga vreau sa am un ar cu volum imi fac un coc sau il impletesc.
cand eram mica si aveam vreun concert mama imi punea parul pe hartiute e ca si pe bigudi numai ca cretii sunt mai mici )

| katherinne a răspuns:

Bigudiuri,sau daca nu taie fasii mai inguste dintr-un tricou/maieu sau ceva care nu mai porti si infasoara suvitele de cate o fasie, apoi legi la capat.

| OwlMyGod a răspuns:

Bigudiuri happy
Dupa ce faci baie, pune-ti parul pe bigudiuri, iti va sta vreo cateva zile cret happy

| SecretName03 a răspuns:

In mai multe feluri
Cu bigudiuri Daca nu ai poti sa iti cumperi.Nu sunt foarte scumpe
Cu ondulatorul
Poti sa-l pui pe moate [Asa m-am obisnuit eu sa spun ] Sti la ce ma referAdica sa iei bucati de material si sa iti raducesti parul pe ele
Poti sa iti ti parul impletit in codite micute 2 zile.Si apoi il vei avea cret
Sau poti sa mergi la coafor

| Bebiix a răspuns:

Dar cum e metoda cu hartiutze? puppy dog eyes