| Cristi321 a întrebat:

Salutare tuturor.
Deci sunt pe clasa a 10-a mate-info stau prost la mate si ma gandesc sa fac cumva sa progresez insa am nevoie de niste sfaturi. Faza e ca dirigu, mno cu el fac si mate, nu inteleg nimic de la el si automat imi scade cheful cand ajung acasa. Anul asta m-am gandit sa progresez si sa ma apuc sa invat bine la mate... Ce sfaturi imi dati? Cum pot invata matematica intr-un mod eficient. Dau fundawinking Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Aranjeaza-te mai putin, da-ti cu mai putin gel in cap, du-te mai putin in club si pune-te mai des la masa de lucru si o sa inveti. Voi adolescentii sunteti foarte putin studiosi...

| JustMeForever3 a răspuns:

Daca nu vrei sa iti iei profesor, citeste de 2-3 ori lectia si o vei intelege, apoi apuca-te sa faci exercitii si daca tot nu iti ies vorbeste a doua zi cu profu' si roaga-l sa-ti mai explice odata sau cu niste colegi mai buni.Succes