| BAIATUL a întrebat:

Salutare tuturor! Imi place de o fata de la inceputul anului scolar, sunt in calsa a 9-a si ea e tot a9-a dar nu cu mine in clasa.Am facut rost de id ei si am vorbit cu ea pe mess cam o saptmana in fiecare seara si intr-o seara i-am zis AUZI N-AI VREA SA FII PRIETENA MEA la care ea a zis nu, am intrebat-o de ce si mi-a zis ca nu vrea sa-si faca un prieten de acum si nu am mai insistat.De atunci nu mai vorbeste cu mine deloc pe mess dar la scoala imi zambeste. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa o mai intreb odata? Si din cate stiu cand am intrebat-o nu avea prieten si nici acum nu are dar tot nu intleg de ce imi zambeste si mi-a spus NU.Astept sfaturi

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Din câte ne-ai spus, te place, însă nu crede că e pregătită pentru un prieten încă. Sau se teme să nu o răneşti, cine poate şti ce e în sufletul ei? Cel mai bun lucru pe care poţi să îl faci e să îţi ceri scuze şi să vorbiţi în continuare ca prieteni. Dacă e să fie, va accepta în final să fie prietena ta. În orice caz, nu mai insista, o să o sperii şi nu va mai vorbi cu tine. Lasă să treacă timp peste, şi va hotărî singură. Baftă!

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei:*! Probabil sa simtit flatata si de aceea iti zambeste.Eu stiu, adica mi s-a intamplat si mie, un baiat mi-a zis ca ma place si imi era rusine sa'l mai bag in seama dar ii zambeam la scoala si ii ziceam "buna". Poate tipa de care iti place e un pic mai timida si de aceea ti-a spus nu sau probabil ea nu te placea dar acum ca ai intrebat-o a inceput sa te simpatizeze. Daca te baga ea in seama si aduce vorba de relatia voastra atunci o mai intrebi odata.Bafta:*

| BAIATUL explică:

Pentru (infraverde)Mai stii ca eu am scris despre o fata de care imi place si cred ca sie a ma place dar nu a vrut s afim impreuna...am uitats a mentionez ca de fiecare data cand trec pe langa ea se roseste si cand ma uit fix in ochii ei se uita in altundeva dar numai la mine nu si zambeste putin, oare ma place?