| ComeToTheDarkSideWeHaveCookies a întrebat:

Va rog, lamuritima si pe mine cu ceva: numele adevarat al lui Tudor Arghezi era Ion Nae Theodorescu? Caci eu gasesc doar Ion N. Theodorescu. Plz help! fundita.

Răspuns Câştigător
| PandaGirl a răspuns:

Http://www.tudorarghezi.eu/ Aici ai tot despre Tudor arghezi si din cate stiu Ion Nae Theodorescu era numele lui.

4 răspunsuri:
| βσσblėėŝ a răspuns:

Da...numele adevarat este ion n theodorescu iar arghezi vine de la vechiul nume al argesului...adica eu asa am gasitlaughing
ca si mie mi-a trebuitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de unde asemanarea asta.Numele lui Tudor Arghezi este acesta bine`cunoscut, iar Ion Teodorescu este cu totul altcineva.

| ComeToTheDarkSideWeHaveCookies explică:

Merci mult Melinda, iar pentru. nestiutori numele real al lui Tudor Arghezi nu este acesta! Ci Ion Nae Theodoreanu. Sunt una si aceeasi persoana!

| ComeToTheDarkSideWeHaveCookies explică:

Scz pentru mai sus. Vroiam sa zic Theodorescu.