| MNIDenisa a întrebat:

Salutare, vreau sa stiu si eu ce faceti cand sunteti plictisiti si n-aveti chef de nimic.Cam cu ce ocupatii va puteti incarca timpul astfel incat sa uitati de starea aceea de singuratate insotita de ganduri negative si tristetze fara motiv. Dau voturi tuturor celor care-mi pot da un sfat sau o parere si desigur, si fundita.happy

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ce-am vazut eu,ca oricat ai incerca sa iesi din starea asta cu ajutorul filmelor, cartilor, televizorului nu reusesti.Pentru ca exact cum ai zis nu ai chef de nimic.
Eu imi pun muzica...dar care sa ma reprezinte in momentele alea.Nu pot asculta muzica vesela cand sunt trista sau invers.
Poti dormi, sunt cateva ore(2-3)in care parca te rupi de realitate daca nu visezi.
Dar de starea aia u uiti decat daca se rezolva ce te framanta...

| LoveIsForFree a răspuns:

Heii.
De obiceii plictiseala aia apare cand ploua, eu stau la calculator:mess TPU facebook hi5 etc.etc.Paii daca nu ploua poti chema niste prietene prieteni la plimbare cu rolele pe jos...Cand ploua toamna trecuta ne strangeam cate 6 7 fete si baieti si ne jucam monopolii europolii jocuri din astea`!
Sincer fiiecare cu hooby`uriile luin de exemplu daca iti place lectura poti citi o carte.Eu cand eram mica de vreo 10 ani cand ploua ma imbracam cu hainele luii mama si imi faceam poze ma jucam dea modelling`uuullaughing. Fiecare cu hooby`urille si placeriile luiwinking.
Sper sa-ti fie de ajutor:*!