| handyy10 a întrebat:

Saluut!
Ce mai faceti?
Am si eu o mare nelamurire.
Am cunoscut un tip de 4 luni prin intermediul unui proiect. Avem aceeasi varsta, dar el este in alta clasa. De fiecare data cand ne intalnim, sau cand ma vede, imi zambeste cu gura pana la urechi, uneori imi face si cu ochiul laughing. Problema e ca vorbim foarte putin. am vorbit prin mesaje acum cateva saptamana, dar conversatiile se terminau foarte repede, daca erau 5-6 replici. Am vorbit intr. o seara pe mes, de fapt, el m. a cautat sa ma intrebe ceva la chimie.(el intra foarte rar pe mes). Am vorbit cam o ora jumatate, dar numai despre chimie. Din cand in cand spunea "da' stiu ca tu esti cea mai buna" etc. Am aflat de la sora lui, ca el ma place doar ca prietena, si ca place pe alta. Si totusi, tot imi da altceva de inteles.
Voi ce credeti? ma place? sau nu?
sau e vina mea? ce sa fac?

1 răspuns:
| Sun life a răspuns:

Poate e doar in imaginatia ta ca te place sau poate nu.Dar, din mnoment ce ti-a spus sora lui ca te place ca pe o prietena nu cred ca ar trebui sa iti faci iluzi.si eu ma inteleg cu baietii dar ca prieteni si tin la ei ca atare.din moment ce ma vad ca o prietena e normal sati zambeasca si sa iti traga cu ochiul. daca te place lasa-l pe el sa faca primul pas s i sa iti spuna el.succes!happy