| LarisaOana a întrebat:

Scuzati categoria, e cea mai vizualizata.
Am nevoie de subiecte olimpiada limba si literatura romana faza pe scoala clasa a-VI-a...Va rog, raspunde-ti cat mai repede, sambata viitoare am olimpiada si vreau sa fiu pregatita. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

O mentiune inainte: Nu mai pune intrebari de genu la "Adolesceti" chiar daca e cea mai vizualizata. Daca e asa de populara sunt si mai multe intrebari, iar cele care nu au subiect de caterinca se pierd repede.
Acum poti sa incerci site-ul asta: http://www.olimpiade.ro/informatii.php?editie=8&materie=1&etapa=8 (sc undeva Calasa a6a, descarci alea 2 doc.) Si...cam atat gasesti pe net, dar mai bine incerci sa faci pentru locala ca faza pe scola e sipla si ai sanse mari sa treci.
Multa bafta;)

1 răspuns:
| LarisaOana explică:

Mangusta, multumesc pentrul site-ul olimpiada.ro, desi il stiam de anul trecut... Daca nu o sa mai primesc raspunsuri pana maine mai sprea seara, iti voi acorda fundita.