| ßirGagaWelch a întrebat:

Se spune ca in fiecare legenda exista si un sambure de adevar. Dar, ma intreb, in chestile astea:http://www.ringincentrulvechi.ro/......bucuresti/
exista ceva adevarat? Fireste, 90% sunt cu siguranta inventii, dar de unde le vin oamenilor ideile astea stranii? Drept exemplu, eu locuiesc langa Foisorul de Foc si nu am vazut niciodata vreo lumina stranie, nici de vreun pompier sinucigas n-am auzit.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| saidkique a răspuns:

Este doar o poveste. Adevaratele legende au murit. Nu se mai aud. Acum sunt doar bazaconii.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Chøço a răspuns:

Ai mare dreptate. Dar, unele legenda, nu sunt adevarate. Cateva, sunt doar povesti. happy

| Tαиíα a răspuns:

Pai poate fiecare legenda are putin adevar dar uite ca acestea nu sund legende ci pur si simplu povesti