| Deya_6605 a întrebat:

So. Am avut toata increderea intr-un amic [cel mai bun prieten], iar el ma tine ca animalut de companie. Acum stau si sufar ca tampita din cauza ca el ma ignora si isi bate joc de mine >~ adica intra pe mess si nu`mi zice nimic, daca il intreb ceva imi zice ca e ocupat etc. Ce pot fac ca sa-l uit si sa nu mai sufar din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| dydyutza_1888 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa stai departe de el... sa il ignori si tu si gata. inseamna ca isi bate joc de tine daca nu te baga in seama si zice ca e ocupat...acum tu trebuie sa il ignori total si el va intelege ca vrei sa stai departe de el. si poate nu o sa se mai poarte asa

te pup si sper ca te.am ajutat...

primescc funda?:X

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

De fapt, cred ca tu erai indragostita de el, il vedeai ca pe un posibil iubit, nu ca pe un amic. De aici si frustrarea pe care o simti. Considera-l de-acum incolo ca fiind cel mai bun prieten al tau, cum deja ai marturisit,(probabil ca si el simte pentru tine doar prietenie, nu iubire) si n-o sa mai suferi in mod inutil. Sigur, in viitorul apropiat, o sa -ti gasesti si un iubit adevarat. Bafta si. minte limpede sa ai!