| bby a întrebat:

Spneti`mi cateva solutii de combaterea poluarii! love struck Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| florin09 a răspuns:

Http://poluarea.wordpress.com/2009/12/07/combaterea-poluarii/
sper sa-ti fie de ajutor

1 răspuns:
| Ramo80 a răspuns:

O solutie care mi se pare f eficienta este colectarea tuturor reziduurilor. Sa nu mai aruncam uleiul folosit in chiuveta. Polueaza f mult. Ar fi un lucru bun daca s-ar putea realiza, daca toata lumea ar lua masuri. Am o prietena care chiar colecteaza tot uleiul folosit in bucatarie si il duce undeva unde se recicleaza.