| Liiia7 a întrebat:

Spuneti-mi si mie insusirile unei fete care e zodia leu si alte chestii cum ar fi numere norocoase, piatra norocoasa, zodia cu care se potriveste ca pe net nu am gasit! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| Crash94 a răspuns:

Femeia Leu este una dintre cele mai fascinante fiinte! Ea face parte dintre femeile care stiu sa se puna în valoare, indiferent de nivelul lor financiar sau intelectual. Bunul Dumnezeu a dotat-o pe femeia Leu cu o capacitate afectiva care, daca este lasata în umbra, devine un adevarat motor de manifestare a vitalitatii ei erotice, sentimentale, fizice etc.

Femeia Leu nu va sta niciodata pe gânduri în fata unui obiect vestimentar sau a unei podoabe, oricât ar costa, daca "îi vine de minune". La nivel subconstient, cu cât un obiect este mai scump, cu atât mai mult merita cumparat si purtat, ceea ce dinamizeaza si chiar amplifica placerea femeii Leu de a se etala pe scena vietii în diverse roluri interpretative.

Femeia Leu va juca întotdeauna cu succes rolul marilor iubiri sau al artistei neîntelese, de la ipostaza de mama devotata pâna la aceea de amanta ideala. Pasionala, frumoasa, solara, stralucitoare, intuitiva, plina de creativitate si adesea cu o imaginatie erotica neasteptata, femeia Leu poate deveni tinta oricarui barbat care vrea sa faca impresie buna în rândul aristocratiei timpului având la brat un personaj aranjat dupa ultimul racnet si de o regalitate somptuoasa.

Cine ar putea ghici ca farmecul nativ al femeii Leu este capacitatea de a refuza exact ceea ce-si doreste si ca felul ei de a spune "nu" - plin de candoare si de naivitate - este de o cuceritoare autenticitate? Nasucul ei cârn, ochii mari cu gene lungi, buzele usor întredeschise si cuprinse de un tremur abia perceptibil pot darâma toate promisiunile de fidelitate facute (altor femei) de soti inconstienti sau de masculii slabi de înger.
Element : foc
-Planeta conducatoare :Soare
-Planeta carierei : Venus
-Planeta dragostei : Uranus
-Planeta banilor : Mercur
-Planeta sanatatii si a carierei : Saturn
-Planeta casei si a vietii de familie : Pluton

-Culori : portocaliu, auriu, rosu
-Culori care favorizeaza acumularea puterii : galben, galben-portocaliu
-Culori care promoveaza dragostea, relatiile romantice si armonia sociala : albastru ultramarin, indigo, negru
-Calitati necesare Leului : modestia
-Virtuti predominante : abilitati de lider, autorespect, incredere in sine, generozitate, creativitate
-Dorintele predominante : veselie, jubilatie, nevoia de a straluci
-Caracteristici de evitat : aroganta, vanitate, autoritarism

-Numere norocoase : 1, 3, 9, 93
-Cea mai buna zi a saptamanii : duminica
-Pietre pretioase : ambra, citrin, crisolit, diamant galben
-Metale : aur
-Parfum : pergamot, tamaie, mosc, neruli
-Lemn : nuc
-Floare : filimica / galbenele (Calendula vulgaris)
-Animal : leu
-Material textil : brocart

-Semne zodiacale cu cea mai mare compatibilitate : Berbec, Sagetator
-Semne zodiacale cu cea mai mare incompatibilitate : Taur, Scorpion
-Semnul zodiacal cel mai favorabil in finante : Fecioara
-Semnul zodiacal cel mai favorabil in cariera : Taur
-Semnul zodiacal de sustinere emotionala :Scorpion
-Cel mai bun semn zodiacal pentru casatorie sau parteneriat : Varsator
-Cel mai bun semn zodiacal pentru proiecte creative : Sagetator
-Cel mai bun semn pentru distractie : Sagetator
-Semnul zodiacal de sustinere si indrumare spirituala : Berbec, Rac

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat