| BuBuLyNa a întrebat:

Spuneti-mi si mie mai multe detalii noi despre Adela Popescu!

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Adela Elena Popescu (n. 8 octombrie 1986, Drăgăşani, România) este o actriţă şi cântăreaţă română. Este cunoscută pentru cuplurile cu Dan Bordeianu.
Filmografie

* 2002-2003 – În familie (serial TV)
* 2004-2005 – Numai iubirea (serial TV, rol Alina Damaschin)
* 2005-2006 – Lacrimi de iubire (serial TV, rol Alexandra Mateescu)
* 2006 – Lacrimi de iubire
* 2006 – Prea târziu (film)
* 2006-2007 – Iubire ca în filme (serial TV, rol Ioana Ionescu)
* 2007-2008 – Războiul Sexelor (serial TV)
* 2008 – Weekend cu mama (film)
* 2008- – Îngeraşii (serial TV, rol Lia Damian)
* 2009-2010 – Aniela (serial TV, rol Aniela Elefterios)

[modifică] Discografie

* 2006 – Lacrimi de iubire
* 2007 – Iubire ca în filme
* 2008 – Răspunsul meu
* 2009 – Aniela

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

Detalii vechi nu accepti?thinking

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Adela Popescu s-a nascut pe 8 octombrie 1986 in Dragasani, jud Valcea. A participat la mai multe festivaluri nationale si internationale de muzica, de unde s-a intors acasa cu multe premii I.

A colaborat cu 3 Sud Est pentru piesa "Clipe" si a prezentat o emisiune pentru adolescenti.

In 2004 a castigat castingul pentru un rol important in telenovela "Numai Iubirea" difuzata pe Acasa Tv.

In 2005 joaca in telenovela "Lacrimi de Iubire" difuzata pe Acasa TV. In timpul filmarilor la aceasta productie, Adela a inregistat si primului sau album de muzica. Editat de Acasa Music/MediaPro Music, sub numele ADELA, albumul "Lacrimi de iubire" cuprinde noua piese si doua remix-uri, piese la care Adela a colaborat cu compozitorii Florin Grozea (Hi-Q), Laurentiu Duta (3 Sud-Est), Ionut Radu (Praf in ochi) si Florin Sever.

In 2006, Adela Popescu este protagonista unei noi telenovele - "Iubire ca in filme". In aceasta productie, ea interpreteaza rolul Ionei, o tanera de 23 de ani care trebuie sa faca fata unui numar foarte mare de responsabilitati. In 2008 a jucat in "Razboiul Sexelor" in rolul Patriciei Voinescu. In toamna anului 2008 a aparut in telenovela "Ingerasii".

Adela a avut o relatie intens mediatizata cu Dan Bordeianu, iar acum, de mai bine de un an de zile, traieste o frumoasa poveste de dragoste cu Marius Kalmar

Nume: Adela Elena Popescu
Locul nasterii: Dragasani, Valcea, Romania
Data nasterii: 08. 10. 1986
Inaltime: 1. 65 m
Greutate: 52 kg
Par: saten
Ochi: negri
Zodia: Balanta

Desi Lacrimi de iubire este primul album din cariera sa muzicala, Adela cocheteaza cu muzica de multi ani, ea avand o bogata experienta muzicala obtinuta in urma participarii la numeroase festivaluri nationale si internationale, recompensate de multe ori cu premii importante. Ea a mai cantat cu Elena de la Mandinga si a colaborat cu baietii de la 3 Sud Est la piesa Clipe.

In anul 2006, Adela Popescu este protagonista unei noi telenovele - `Iubire ca in filme`. In aceasta productie, ea interpreteaza rolul Ionei, o tanera de 23 de ani care trebuie sa faca fata unui numar foarte mare de responsabilitati

Regizori preferati: Martin Scorsese
Actori preferati: Brad Pitt, Richard Gere, John Travolta
Actrite preferate: Julia Roberts, Penelope Cruz, Sarah Jessica Parker
Scriitori preferati: Moliere, Goethe, Rebreanu, Slavici, George Calinescu, Cehov
Hobby-uri: asculta muzica
Muzica: Anna Vissi, muzica house - DJ Sasha, Paul van Dyck, Anastacia
Animale preferate: un ciine maidanez - Toby
Stil vestimentar: clasic si sport

Se considera o persoana sociabila, norocoasa, familista, crede ca fiecare are un destin al lui
Este foarte atasata de familia ei si respecta traditia sarbatorilor petrecute in familie
Are doi frati, Calin (27 de ani) si Bogdan (29 de ani)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adela popescu e o increzuta

| ILoveYouSoMuch a răspuns:

Detali noi despre adela popescu

| auras_6728 a răspuns:

Nu imi place de loc