| Anonim_8946 a întrebat:

Spuneti-mi si mie toate liceele din centru(bucuresti).

1 răspuns:
| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a răspuns:

Sectorul 1

* Colegiul Naţional Sfântul Sava - Strada General Berthelot nr.
* Colegiul Naţional Ion Luca Caragiale - Calea Dorobanţilor nr. 163
* Colegiul Naţional de Informatică Tudor Vianu - Strada Ion Mincu nr. 10
* Liceul Teoretic Ion Neculce - Strada Ion Neculce nr. 2
* Liceul Teoretic Jean Monnet - Strada Jean Monnet nr. 2
* Colegiul Naţional Aurel Vlaicu - Strada Stephan Ludwig Roth nr. 1
* Liceul Teoretic Constantin Brâncoveanu - Strada Pajurei nr. 9
* Liceul Teoretic Nicolae Iorga - Bulevardul Ion Mihalache (fost 1 Mai) nr. 126
* Clasa a IX-a "B" - Strada Semicercului
* Liceul Teoretic Alexandru Vlahuţă - Calea Floreasca nr. 5
* Liceul Bilingv Miguel de Cervantes - Calea Plevnei nr. 38-40
* Colegiul german Goethe - Strada Stanislav Cihoschi nr. 17
* Colegiul Economic Virgil Madgearu - Bulevardul Dacia nr. 4
* Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza - Strada General Berthelot nr. 58
* Liceul de Muzică George Enescu - Strada Gheorghe Manu nr. 30
* Liceul Teologic Greco-Catolic Timotei Cipariu - Strada Lainici Nr. 4-8 Sector 1
* Grupul Şcolar Agricol Viaceslav Harnaj - Bulevardul Ficusului nr. 18
* Liceul George Călinescu (Metalogobus) - Strada Biserica Amzei nr. 20-24
* Colegiul Tehnic de Arhitectură Ioan N. Socolescu - Strada Occidentului nr. 12
* Colegiul Tehnic Mecanic Griviţa - Calea Griviţei nr. 363
* Grupul Şcolar de Aeronautică Henri Coandă - Bulevardul Ficusului nr. 44
* Grupul Şcolar Industrial Construcţii Căi Ferate - Strada Feroviarilor nr. 37
* Colegiul Tehnic de Material Rulant - Şoseaua Giuleşti nr. 10
* Grupul Şcolar Industrial de Poligrafie - Strada Jiului nr. 163
* Grupul Şcolar Industrial Transporturi Căi Ferate - Strada Butuceni nr. 10

Sectorul 2

*
o Colegiul Naţional Mihai Viteazul - Bulevardul Pache Protopopescu nr. 62
o Colegiul Naţional Cantemir Vodă - Strada Viitorului nr. 60
o Liceul Teoretic Spiru Haret - Strada Italiană nr. 17
o Liceul Teoretic Iulia Hasdeu - Bulevardul Ferdinand nr. 91
* Liceul Bilingv George Coşbuc - Strada Olari nr. 29-31
* Scoala Centrala - Strada Icoanei nr. 3-5
o Liceul Teoretic C. A. Rosetti - Strada Garibaldi nr. 11
o Liceul Teoretic M. Sadoveanu - Strada Popa Lazar nr. 8
o Liceul Teoretic Lucian Blaga - Şoseaua Pantelimon nr. 355
* Grupul Şcolar Industrial Traian - Strada Galvani Luigi nr. 20
o Liceul Teoretic Ady Endre - Bulevardul Ferdinand]] nr. 89
* Liceul Cu Program Sportiv E. Racoviţă - Şoseaua Mihai Bravu nr. 169
* Grupul Şcolar Economic Administrativ D. Xenopol - Strada Traian nr. 165
* Grupul Şcolar Economic Administrativ nr. 6 Hermes Calea Mosilor nr. 18
o Liceul Teoretic Victor Babes - Şoseaua Fundeni nr. 254
* Grupul Şcolar Industrial Sfântul Pantelimon - Strada Hambarului nr. 1
* Grupul Şcolar de Electronică Industrială - Şoseaua Pantelimon nr. 25
* Grupul Şcolar Industrial C. Brncusi (Pipera) - Bulevardul Dimitrie Pompei nr. 1
* Grupul Şcolar Industrial Electronica - Bulevardul Dimitrie Pompei nr. 3-5
* Grupul Şcolar Industrial Mecanică Fină - Strada Popa Lazăr nr. 8
* Centrul Scolar nr. 1 - Strada Vatra Luminoasa nr. 108
* Centrul Scolar nr. 3 - Strada Austrului nr. 35
* Liceul Waldorf

Sectorul 3

* Liceul Teoretic Al. I. Cuza - Strada Barajul Dunării nr. 5
* Liceul Teoretic D. Alighieri - Strada Fuiorului nr. 9
* Liceul Teoretic Decebal - Bulevardul Energeticienilor nr. 9-11
* Liceul Teologic Baptist Logos - Strada Prevederii nr. 19
* Colegiul Naţional Matei Basarab - Strada Matei Basarab nr. 32
* Sc Super Comerc Nicolae Kreţulescu - Bulevardul Hristo Botev nr. 17
* Grupul Şcolar de Chimie Costin Neniţescu - Bulevardul Theodor Pallady nr. 26
* Grupul Şcolar de Construcţii Anghel Saligny - Bulevardul Nicolae Grigorescu nr. 12
* Grupul Şcolar Industrial Nicolae Teclu (Sticlei) - Strada Stejarului nr. 42
* Grupul Şcolar Industrial D. Leonida - Bulevardul Basarabia nr. 47
* Grupul Şcolar Industrial N. Stănescu - Strada Lucreţiu Pătrăşcanu nr. 3
* Grupul Şcolar Industrial Benjamin Franklin - Strada pictor Gh. Tattarescu nr. 1
* Grupul Şcolar Industrial Republica - Bulevardul Basarabia nr. 256
* Grupul Şcolar Industrial Timpuri Noi - Calea Dudesti]] nr. 127
* Grupul Şcolar Industrial Unirea - Strada Sborului nr. 7-9
* Grupul Şcolar Construcţii Montaj Elie Radu - Bulevardul Energeticienilor nr. 5
* Grupul Şcolar Construcţii Montaj Mihai Bravu - Şoseaua Mihai Bravu nr. 428
* Grupul Şcolar Industrial nr. 19 (R. A. T. B.) - Bulevardul Theodor Pallady nr. 250

Sectorul 4

* Liceul Teologic Romano-Catolic Sfântul Iosif - Strada General Berthlot nr. 19
o Liceul Teoretic Gh. Şincai - Calea Şerban Vodă nr. 167
o Liceul Teoretic Ion Creangă - Strada Constantin Radulescu Motru nr. 51
o Liceul Teoretic M. Eminescu - Strada G. Georgescu nr. 2
* Grupul Şcolar Economic Administrativ M. Vulcănescu - Strada Izvorul Crişului nr. 4
* Liceul de Muzică D. Lipatti - Strada Principatele Unite nr. 63
* Liceul de Coregrafie Floria Capsali - Strada Principatele Unite nr. 63
* Liceul de Metrologie T. Vuia - Şoseaua Vitan-Bârzeşti nr. 11
* Seminarul Teologic Liceal Ortodox - Strada Radu Vodă nr. 23a
* Seminarul Teologic Liceal Adventist - Şoseaua Vitan-Bârzeşti nr. 11
* Grupul Şcolar Industrial O. Onicescu - Strada Trivale nr. 29
* Grupul Şcolar Industrial P. Rareş - Strada Cuza Vodă nr. 211
* Grupul Şcolar Industrial Dacia - Strada Cap. Grigore Marin nr. 42-44
* Grupul Şcolar Ind Miron Nicolescu (I. M. G. B.) - Bulevardul Metalurgiei nr. 89

Sectorul 5

* Colegiul Naţional "Gh. Lazăr" - Bulevardul Regina Elisabeta nr. 28
* Liceul Teoretic Dimitrie Bolintineanu - Calea Rahovei nr. 311
* Liceul Teoretic Ion Barbu - Strada Nabucului nr. 18
* Grupul Şcolar Economic Admini- Strada Ativ Nr. 4 Viilor Şoseaua Viilor nr. 38
* Grupul Şcolar Industrial Grigore Cerchez Autobuzul - Calea Şerban Vodă nr. 280
* Grupul Şcolar Industrial Dimitrie Gusti - Strada Samuel Vulcan nr. 8
* Grupul Şcolar Industrial Energetic - Aleea Podul Giurgiului nr. 5
* Grupul Şcolar Industrie Alimentară Dumitru Moţoc - Strada Spătaru Preda nr. 15
* Liceul Teoretic Stefan Odobleja. - Sebastian

Sectorul 6

* Liceul Teoretic T. Vladimirescu - Bulevardul Iuliu Maniu nr. 15
* Liceul Teoretic E. Lovinescu - Strada Valea Lui Mihai nr. 6
* Liceul Teoretic Gr. Moisil - Bulevardul Timişoara nr. 33
* Liceul Teoretic Marin Preda - Strada Porumbacu nr. 52
* Colegiul National "Elena Cuza" - Strada Peştera Dâmbovicioara nr. 5
* Colegiul Tehnic "Petru Maior"
* Colegiul Tehnic "Petru Poni"
* Liceul Economic "Costin C. Kiritescu"
* Colegiul Tehnic de Posta si Telecomunicatii "Gh. Airinei" -Strada Romanicierilor nr. 1