| pamparam20 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce sa fac ca sa-mi vina chefu de invatat ma nu mai suport mi o lene de mor si anul asta am examene ca mis a8a va rog ziceti-mi ce sa fac cum sa incep sa invat da din placere nu cu forta

Răspuns Câştigător
| aylyn_2380 a răspuns:

Poi si eu sunt a 8-a crying si ma gandesc bah la naiba eu vreau sa intru la liecu cel mai bun si stau pe mess...asa imi vine cheful de invatat sau imi fac temele la ce obiect imi place cel mai tare :d adica engleza :-p si dupa la ala care imi place la fel sau mai putin _franceza si apoi romana si tot asa imi scriu temele. Uita-te pe dicovery si daca gasesti o emisiune interesanta sa vazi cum pui mana pe chimie sau fizica ca de multe ori sunt chiar lectii din manual pe posturi happy sper ca te-am ajutat nu stiu acum eu cam asa fac da primul lucru e sa ai putina vointa si totul se rezolva mult mai usor si nu stiu la ce nivel esti dar eu cred ca la scoala te invata lucruri faine doar ca trebuie sa fi atent eu am descopirit asta de curand adica daca in primul semestru la mate era sa raman corigenta ca am avut 2 de 4 si tot nu a reusit sa ma asculte acum am doi de 7 si un 6 laughing si la restul mai ales la chmie nu itelegem nimic ziceam ca is heroglife si apoi am inceput sa invat incet prin diferite proiecte si activitati pe care profa ni le-a propus dar depinde si de profi ...la mine la istorie invat in clasa la cat de buna e profa si acasa fac doar temele daca ma gandesc bine am luat niste pastile pentru memorie daca vrei sa vb pe messbig grin si sa iti mai dau,, sfaturi'' id meu de mess e :dania_2010@ymail.com