| 1290 a întrebat:

Ceau, spuneti-mi va rog cum as putea sa incep din nou ca la inceput sa invat in ultimul timp nu mai imi sta capul la scoala sau la invatat doar la PC. Pentru ca oricum la liceeu de mate -info vreau sa ma duc si trebuie sa invat. Ziceti-mi va rog cum as putea sa ma pun sa invat! funda si sczz de cat "sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fa-ti program.
Intra doar in zilele fara sot!
Nu sta mai mult de o ora!
Cand nu-ti termini, pedepseste-te si nu intra deloc.
Fa-ti un sistem de recompense si pedepse propriu.
Cu putina vointa, vei reusi.Dependenta de PC e o boala,straduie-te sa o depasesti singur, nu cu psihologul langa tine!
In fond, pentru tine te lupti! Nu crezi ca meriti?