| Hama a întrebat:

Am trecut in clasa a VIII-a si dupa cum bine stiti, la anul' am de dat niste examene. In vacanta nu prea m-am pregatit pentru ca stiti voi, cine are chef de invatat in vacanta?

As vrea sa incep de pe-acum sa ma pregatesc. Ce trebuie sa invat? Cu ce sa incep?

Apropo, vreau ca la liceu sa intru la profilul S. S. (Stiinte sociale). Imi puteti da cateva detalii despre acest profil? Ce materii se fac, examenul la BAC., etc.

4 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Sa incepi de acum?straight facecand nici materie de a 8`a nu ai?laughing
pustiu nu trebuie` sa te pregatesti chiar asa intens eu nu am inv aproape deloc si am trecu cu 7.50 big grin. si la mate eram si sunt pamant.
nu e asa de greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usurel profilul stiinte sociale nu ar trebui sa ai probleme la bac vei da materii de genu romana care oricum e obligatorie istoria si proba la alegere Geografie sau ( Logica, Psihologie, Economie si Filozofie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei face matematica dar usoara si foarte putina in comparatie cu alte profile pentru ca nu e materie de bac, vei face gen o ora sau 2 pe saptamana.

| Hama explică:

Cateva detalii despre matematica poti sa dai?