| deea31 a întrebat:

Spuneti-mi va rog staturi fainebig grin.

Răspuns Câştigător
| An0niiim a răspuns:

* Da`nici nu`mi mai bat capul`[ :-J ] ` Nu are rost...Din seara asta tsi-am mai spus: Nu te mai cunosc! talk to the hand
* Daca aveam mai mult de 14 ani in *** [ x( ] Ziceatsi ca sunt cam mica pentru` asa ceva [ chatterbox ]
* Inc`o dorinta am , [ ;d ] va rog [ : o 3 ], daca se poate,tot ce` am visat inainte sa devina realitate . ! [ 8 - > ]
* Zambetul tau mi`e imprimat in minte [ : "> ],pin acel zambet imi ziceai 1000 de cuvinte!
* M-asculti?! Asculta`ma si tine minte! Copil`ooo,privirea lui te minteee` ; ]
* M`asculti?! Asculta`ma sh tine minte! Cat de mult te iubesc...Nu`ti pot spune in cuvinte ; ]
* Invidia le-a transformat respectul in ura [ : - J ] Deci nu`mi intinde mana ,ca te f*t in gura! [> ; ) ]
* Imi place mult ce se intampla cu noi [ ;x ]. Ca viata capata un sens cand suntem amandoi! [8 - > ]
* Nu incerca sa pari ca stii ce faci, vorbesti din filme , apropo ma pish pe tzoalele in care nu`ti sta bine [ : - q ]
* Va veni o zi cand vei realiza ; ] ``cine te-a iubit si cine nu candva`` ; d
* Nu am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect [ - ( Si cine-mi poate spune e calitate sau defect? ; ; ]
* Ii vad cum fac diferentze daca nu te-nbraci la fel : - J N-auzi decat"Mortzi tai, tzoalele dau caracter b - )"
* Nu mai sunt copilu` cu slabiciuni de alta data : o 3 La cate pietre-n cap mi-am luat normal ca-m caracter de piatra! ;d
* Si e normal sa fiu asa ; ] cand de la cei dragi Auzeam in loc de sfaturi ''treaba ta ce faci : -J''

* Dar am vazut ca timpul trece : - J, nu sta sa-mi leg eu siretu [ - ( Nu sta sa iau in nou startu' daca n-am pornit cu dreptu' [ ;d ]
* Dar tu erai cu ea doar asa sa treaca zilele : -j Ai zapacito de cap [ : o ],i`ai sters complet mintile Din fata` ce era ai transformato in sluga [ : o 3 ].Ai ranito` asa de tare ca a inceput sa planga. ; [.
* Spune`i ei ce probleme ai ca te`ntelege ; ] ! Si ea a trecut prin multe poate reuseste sa le lege : - ? .o intamplare de alta si sa realizeze ca voi,ati fost de fapt facuti ca sa traiti amandoi ;x
* Ea trece cu vederea.ea te`ntelege ca om şi doar ea iti poate simţi tristeţea la telefon
* Am ranit persoane dragi ; [, poate asta mi e firea : - ? ,,Ma uit in ochii mei in poze, si mi intorc privirea
* Pozele vorbesc,nici ale mele nu tac, Bah Annu`le , baga ti dracu' odata mintile n cap!

* Astea's file din viata mea, ce morti tai vorbesti de ea? Ai trait cumva in locu' meu? sau ce p*la mea?
* Vorbesti de parca ma simti, de parca ma sti, de parca esti la fel Da tu ai viata ordonata, eu ca winampu' pe shuffle
* Nu stiu ce respecti tu, eu respect alt nivel Nu oameni ce in momente grele isi dau refresh la caracter
* Sa ma opreasca poate altedata Crascuta cu inima ranita dar cu sufletu' de pïatra
* Si te-am vazut cu el de mana , m-am blocat pentru o clipa,pentru prima data in viata pareai chiar fericita
* Destul, am adunat prea multa ura pe ai mei o sa-i iau mereu in brate si pe restul-n
* Tu esti fata care m'a ajutat Si ma inteles Tu esti fata care N'a stat cu mine din interes Tu esti fata care Mi'o doresc s'o ad mai desc Pntru tot ce'ai facut pentru mine Iti multumesc
* Barfele despre Ele.Merg din gura`n gura.Nu ca tine tarfooo Mergy din pla`n plaaa !"
* Te crezi smekera? Esti proasta! Te crezi frumoasa? No comm Crezi k mi-ai furat 'iubirea'? Sa sugi pl!"
* Nu vreau sa conving pe nimeni de ceea ce sunt am 13 ani e mult prea greu sa fiu crezut!
* Nu am remuscari nu am nici un regret am procedat cum mi s-a parut cel mai corect!
* Ea stia totul si totusi era de acord Si nu-l vedea ca toata lumea un simplu vagabond ; ] :XXx
* Viata bate filmu si stii si tu ca nu-i tocmai frumoasa daca ai camera roz iti sugerez sa iesi din casa
* Cand ziceam ca timpu le ingroapa pe toate,uita-te la mata si tactu,vezi?aveam dreptate
* Se intamplaa` undeOri sa simtsi k eshh a nimanui` ai vrea sa ceri un sfath` cuiva`ai vrea dar nu stii kuitongue
* Mai sexy ca tine nu e nimic papusa.Au fost situatii dificile, acum inchide usa
* M-am saturat sa fiu impins de-o parte si de alta.fara sa stiu cine-I fals si cine-mi tine partea
* De`aia nu le spun problemele mele Pentru ca se incadreaza in prietenii pusi intre ghilimele.
* Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei
* SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, aSta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare
* Ea`...este fata rea care te face s`O urasti...dar este fata` blanda care te face sa zambesti`=!~`
* Da` imi plaQ momentele alea in care iei foc ca nu vreau sa`mi dezvalui sentimentele .

* Si ea zambeste mai departe , cu o parte din inima care nu mai bate
* Te uiti ca eu nu ma schimb dupa cum bate vantu`; ] , stiu sa imi tin cuvantu` , vorbesc cand imi vine randu`. ;p

* Daca ai nevoie de mine sa stii ca sunt aici ;d , striga`ma si vin >;dd , nu`ti face griji ! : *

* Spui ca numai sunt la fel : - ? , ca m`am schimbat ; | , insa nu ai reusit sa ma cunosti cu adevarat ! ; ]

* Dar nimeni nu intelege [ x( ] , impotriva vietii nu exista lege ! [ - (
* Am inima neagra ca un miner in vale , dar rad in intuneric sa se faca soare !
* Viata ta e in alb si negru ; | ca nu`ti permiti culori . , in timp ce altii , in filmul vietii lor isi cumpara actori ; > !
* Cand a vrut sa se ridice a Picat : | , n`a invatat ce`a trebuit … Pacat ! ; [
* Nu exista nici o limita la ce`as putea sa fac , au trecut atatia ani , lectia o am in cap
* Tu vrei sa`mi explici mie ce ? Tu nici nu stii cum e , tu nu faci diferenta dintre iarba si Vitamina C .

* Daaa … vrei , vrei … da` tati nu te lasa sa ma iei
* Intodeauna te voi ajuta. S afaci tot ce vrei tu cu viata ta
* Stiu ca`i greu,dar eu raman aici...si mereu voi fi cu tine atunci cand simti ca pici
* Ce distractie mare, ce tare . ce *** vorbiti ma cu strambele alea ingrozitoare?
* Îmi vine sa râd, am impresia ca esti tâmpita!Ce mortii tai ti-am facut sa nu dormi linistita?

* Iti zic fath`oo revino-ti in fire!E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire!

* Pantalonashi scurti, bluza mulata.De multa vreme n-am mai vazut o asa fata
* Legat de viata ? . in prezent o sa fac un efort . sa-i dau un sfat lu` mama ta . "trebuia sa faci avort "
* Viata mea are traseu, da' nu se stie unde duce, In statie unii coboara, altii se pregatesc sa urce.
* Cine ma place ma place asa cum sunt.cine nu ma haleste sa ma ignore,iar cine ma iubeste are tot respectu din partea mea
* Poti Face Orice. Inghite Si Taci, Si Afla. Cateodata Si "Prietenii" Sunt FALSI! !♥
* De ce te feresti sa spui ce simti, ce gandesti, sa asculti povesti . chiar ma detesti?
* Orice durere numai ea va sti s-o spele !
* Satula de minciuni si de vorbe goale, cum ar zice Caragiale "Intzelegi matale?"
* Sunt privita k o straina tot mai mult pe zi ce trece.si nu`mi cere explictzii k oriqm n`ai intzelege
* E diferenta intre cine` as` vrea sa fiu .si cine sunt!
* Nu mai vreau sa privesc j nici sa ascult c vor unii sa vad sau sa aud
* Lumea s`a intors pe dos.e cladita prost.surdul e dirijor iar elita.decor...
* Nu mai e nimeni langa mine . Nimeni sa ma-ntrebe " Mai pisoiule esti bine ?!
* Acum stiu cine mi-a fost aproape si m-a ajutat in toate !
* Zambesc tuturor in modu` meu caracteristic.Am combinat cele 2 fetze intr-un mod artistic.Nu vorbii de dracu` k nu stii cand apar Sunt mai aproape decat crezi,mai departe decat par!
* O Fata Buna poate sa Devina Repede Rea` Asa k date`n Sange sh` nu te mai Baga atat in viata mea !
* Ai inebunit?:O Mi se pare miethinking sau:O:O Te`ai indrgostit:O:O? Ce rau ai nimeritsad YOp nu sunt persoana potrivita pentru iubithee hee
* N-am chef de jocuri sa nu faci vreo gluma proasta Eu chiar te plac tu zici lasa,lasa Voi deveni putin mai mult decat "geloasa" Suna ciudat dar chiar imi pasa!
* E genu' meu sa pun suflet in tot,Da' e gresit de tot .
* Stia sa zambeasca. Chiar si atunci cand suferea !
* Uita-te la ea, ce firava pare Dar uita-te in sufletul ei cate are !
* Cel mai bUn PrieteN e Un baiaT SpeCial`
* Am invatat sa am rabdare, ca totu iti iese atunci cand nimeni nu te crede`n stare !

* S`a Schimbat Placa . S`a Schimbat Sh Fata
* Nu'mi pare rau ce am facut Ash face exact la fel daca ar fi s'o iau de la inceput
* K lumea vne, pleaca nuu` t` astepta k t0tsi sa te`ntseleaga, sh tsine apr0ape d0ar p` cei d` care chiar ceva t` leaga, traieste in prezent, in rest lasa viata s` mearga
* Iti spun, ca unui corigent la poezii inteligente . Ca una e sa ai talent, si alta e sa.ti dai talente ;x"

* Zambetul ti`l zdrobeste persoana cea mai draga,iar lacrima ti`o sterge persoana la care te astepti cel mai putin
* Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap` Ce`pacat`! Acum`esti mai de cacaTh`. ! tsi-as fi spus`ca te`iubesc` da pLm`n`ar fi rimath`! ]
* Rolul preferat E cel de copil Rasfatat

Fundaa?big grin

2 răspunsuri:
| protopopicitorescovici a răspuns:

05. Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu(puncte de suspensie)Ai grija de inima mea(puncte de suspensie)Ai grija de noi si de dragostea noastra…
06. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine(puncte de suspensie)
07. Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine
08. Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1', tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine(puncte de suspensie)
09. Alfabetul inepe cu A(puncte de suspensie) numaratoarea cu UNU(puncte de suspensie)supararea cu o LACRIMa(puncte de suspensie) dragostea cu tine INGERAS :X:X:X
10. am gasit un inamic cu numele de pupic(puncte de suspensie) ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit(puncte de suspensie)e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare :*:*
11. Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine(puncte de suspensie)
12. Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi(puncte de suspensie)

13. Am sa-ti spun un cuvant care doare: IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu (puncte de suspensie)
14. Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta(puncte de suspensie) si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale!
15. As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. TE IUBESC!
16. As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…
01. Cioc-cioc! - Cine-i? - Berea! - Intra!
02. A gresi este omeneste(puncte de suspensie)totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste(puncte de suspensie)
03. A pretty girl can kiss a guy(puncte de suspensie)a bird can kiss a butterfly(puncte de suspensie)the rising sun can kiss the grass(puncte de suspensie)but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS!
04. Abia astept sa apari pe mess(puncte de suspensie)
05. Abonatul yahoo Messenger nu poate fi contactat. Incercati mai tarziu. Sau mai bine nu
06. Acuma m-am trezit! Pa, ma culc(puncte de suspensie)
07. Alti numara cate stele is, da eu cate nu-s(puncte de suspensie) "
08. Am citit ca tutunul dauneaza si m-am lasat de fumat! Am citit ca alcoolul dauneaza si. m-am lasat de baut! Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit!
09. Am luat o razna(puncte de suspensie)promit sa o dau inapoi(puncte de suspensie)
10. Am un cap perfect patrat!
11. Angajez CLOWN. Rog seriozitate!
12. Arati asa de bine, incat era sa fac infarct!
13. Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot! acum citeste fara animale(puncte de suspensie)
14. Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara.(puncte de suspensie)Doamne sa scap berea din mana nu alta(puncte de suspensie)
15. ATENTIE daunez grav sanatatii!
16. Atunci cand te simti trist si descumpanit, gandeste-te ca odata ai fost cel mai tare si mai rapid spermatozoid dintre toti.
17. Ballentine`s Day!
18. Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta!
19. Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari(puncte de suspensie)
20. Bate si ti se v-a deschide(puncte de suspensie)proces penal!
21. Beau bere(puncte de suspensie)sa-l fac sprit pe Jack Daniel`s
25. Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat
26. Busy(puncte de suspensie)fac recensamantul la piticii de pe creier(puncte de suspensie)DND ca iar le pierd sirul.
27. Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator… asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci!
28. Calare(puncte de suspensie) pe situatie!
29. Cand am sa ma fac mare, vreau sa ma fac macara(puncte de suspensie)
30. Cand e cald judec la rece(puncte de suspensie)berile!
31. Cand eram mic eram obisnuit sa-i fac cu mana domnului politzist(puncte de suspensie)acum m-am zgarcit(puncte de suspensie)ii arat doar un deget.
32. Cateodata stau si ma gandesc daca eu intr-adevar pot gandii…
33. Caut cu lumanarea(puncte de suspensie) gasesc aproape orice!
34. Caut loc pentru. cersit(puncte de suspensie)cine ma ajuta sa gasesc primeste 40% din castig!

| serendipity8300 a răspuns:

Viata e foarte scurta si foarte nesigura s-o traim cat mai frumos cu putinta