| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri de dragoste va rogg. love struck

1 răspuns:
| Alexa113 a răspuns:

Stiu eu cateva-mi se par cele mai frumoase:X

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas-Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind-Care te saruta pe frunte-Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste-si probabil ca.te va iubi mereu.

Te iubesc pentru ca. imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte.Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi, imbratisezi.Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete.Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu.Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu.Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru.Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb.Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu.Te iubesc in mod obsesiv.Te iubesc in mod patetic.Te iubesc orbeste.Te iubesc. Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi

Sunt 5 lucuri in viata care nu pot fi recuperate:
1.o piatra dupa c ai aruncat-o in mare
2.o vb dupa ce ai spus-o
3.o sansa dupa ce ai pierdut-o
4. timpul dupa ce a trecut
5. iubirea pentru cel ce nu lupta:X:X:X:X
Cineva va fi intotdeuna aici

Cineva va fi intotdeuna aici sa te iubeasca, cineva va pretui intotdeuna caldura zambetului tau si fericirea inimii tale. Cineva va incerca intotdeuna sa gaseasca cuvinte sa-ti multumeasca pentru ca ai umplut viata cu vise devenite realitate si amintiri frumoase. Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine. Te iubesc pentru ca ma ajuti sa fac din viata mea, nu o caverna, ci un templu, din faptele mele de zi cu zi, nu un repros, ci un cantec.
Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU
funda?