| Mariaa a întrebat:

Statusuri frumoase batting eyelashes [Fundita]

Răspuns Câştigător
| deia a răspuns:

Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti.

Don't drink and drive...smoke and fly.

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

A B C D E F G H I J K L M. mi-e dor de tine!

Prietenia care a incetat nici nu incepuse.
E preferabil sa starnesti invidie, decat mila.

Toţi îţi vor binele. Nu ţi-l lăsa luat.
Femeia frumoasă este bună o săptămână, femeia bună este frumoasă toată viaţa.

În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.
Ca să ajungi în rândul oamenilor, trebuie să intri, nu să te strecori.
Fii atent la cel care te vinde şi zice că te pune în valoare!
Cine nu are ce spera nu are ce despera.

Ti-am vazut ochii de`o mie de ori.
dar, inca ma mai pierd in albastrul lor.

E totul scrum
A mai ramas doar fum ma pierd usor
Ceva se stinge in mine.

Eu te vad ca pe un inger
Tu stii doar sa-mi faci rau.

Si nu pot, nu pot sa stau fara tine
Caci daca suntem impreuna
Definesc cuvantul "bine".

Suntem diferiti.totusi.Ne potrivim
Si am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim

Ce e frumos dureaza mult prea putin
Ca stii uneori clipele dulci se prefac in venin

Ai ramas in mintea mea, nu te pot scoate nici sa vreau
A ramas amintirea, doi copii ce se iubeau.

O secunda fara tine ma umple de dor.
de tine nu ma pot satura.

hee hee.

4 răspunsuri:
| GeoOrgiannna a răspuns:

Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

-->Nu` vrem sa ne` amintim__ Ca unii` au plecat` fara sa zica „pa ba ne-auzim"___ Nu`avem averi, avem doar prieteni care suna __Sa ne spuna „griji de tine, ba te pup, noapte buna"__love struck__

il doare inima cand se uita la poza mea worried m-a avut dar m-a pierdut straight facepacat sadera febletsea mea :X :*

bE`happy`| bE`c00L`| jusT`bE u`; x; x;

~[:X] Mha Comport ExeMplar `Dwpa StandaReLee Melee`[:X]~

Viata e un meci la categoria greaCea mai buna lovitura ramane eschivaAi o singura reprizaN-are cine sa te-ascundaTragi cu dintii pana-n ultima secunda.

i'm not bad... i'm innocent:X

Ma respecti, te respect ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala, ma ataci, ma apar, ma urasti, nu te urasc si Stii de ce? pentru ca ceea ce pe tine te caracterizeaza pe mine nu ma definestewinkingtongue?batting eyelashes?

Sunt 1000 de persoane care vor sa ma invetze, sa ma schimbe cumva. Le dau la o parte si merg mai departe. E alegerea mea happy

Cu timpul vei vedea ca desi te simti fericit cu cei care iti sunt imprejur iti vor lipsi teribil cei care mai ieri erau cu tine si acum s-au dus si numai sunt.

Si ce daca ma iubesti, eu nu te iubesc, nu te iubesc cum ma iubesti tu, te iubesc mai mult!

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Iubirea e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele!

Multi zic ca e o obsesie faptul ca nu te pot uita dar eu stiu sigur ca nu e asa ca te iubesc!

nu sunt perfecta.Stiu! am o gramada de defecte da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte

"Lumea fuge de cuvinte, deja nimeni nu spune ce simte Deci nu mai avem nevoie de cuvinte"

"E inca o poveste A carei veste O aflam mai tarziu Asa ca trecem peste E aproape totul despre Cum ar trebui sa fim Si ce trebuie sa pretuim Pana nu e prea tarziu"

"Pot fi orice`ti doresti Atata timp cat ma iubesti Ce zici sa facem o plimbare Cat timp te gandesti? love struck"

Cand esti amarat si nu mai ai chef de viata, o gasca de prieteni iti poate aduce zambetul pe fata

Arunc cu Zambete in Stanga si`n Dreapta dar Pastrez Te Iubesc`urile doar Pt cei Care merita Cu adevarat

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat. M-am prefacut insa n-am rezistat. Gandul imi zboara la tine mereu. Stiu nu-i bine dar asta sunt eu. :X
Asa ca nu plangestraight face, revin0`ti in firehappy, asa e in viata, una trece alta vine in fine oh go on. hai sa` zambim ca viata`i frumoasahappy chiar daca` ii plina d` lucruri rele straight face, nu`mi mai pasaoh go on:-H

"【♥】 Nu o Lasa sa pLeCe, Stii Ca e SinGuRa care Te intelege! Iubeste`o, Fa`o sa Uite Ca ai Fost reCe 【♥】"

"E greu Sa uiti Sarutu` Cand inca il Mai doresti E greu Sa uiti un Nume Cand inca Il mai Rostesti"

"][ Prietenii Nu Se aleg Dupa Varsta, Bani sau Clasa, Ei Fac Cartieru` in Care stai Sa fie CaSa ][

"Cand dOi Oameni se iubesc` Cu` adevaRaT` FaC` ToT` posibilu` Sa` uiTe` Ce s`a inTamplaT` Ca dOi` Copii`love struck Ei` din` Cand` in Cand` se` Mai` CerTau` si` ToT` Ca` dOi` cOpii` se` impaCau`love struck"

sa ai curaju` sa spui DA[:d]sa ai curaju` sa spui NU[:*]sh`n fiecare clipa grea sa ai curaju` sa fi TU[love strucklove strucklove struck]

Intotdeauna fetele au gandit cu inima ♥ dar cum baietii nu au reusit sa treaca de forme s-au hotarat si fetele sa nu treaca dincolo de portofel

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.

"Copilaria e o lume aparte.Pentru voi o lume ciudata, fantastica, ireala; pentru mine, care fac parte din ea, dimpotriva, e una reala si plina de armonie."

"Un zambet este o lumina la fereastra sufletului ce iti arata ca inima este acasa."

Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea pe care o au, ci de privirea pe care ti-o arunca

Viata nu reprezinta cantitatea de aer pe care o inspiri si o expiri ci momentele in care iti taie respiratia!"

o -¤»•sunt doar emotii glaciare uitate intr-o sticla plina de senzatii calde, uitate de mult si arse de lume, scurse de viata si abandonate pe gheata•«¤

o ¤»•sufletul mi-e pustiu nu mai gasesc decat un fir firav de amar si praf, senzatiile de placere si durere nu le mai simt, nu-i nicio grija sunt doar emotii calme si reci uitate-n povesti happy•«¤

Sper ca te-am ajutat. papa :*:*

| Georgiiiii a răspuns:

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici…. el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?

Imi va fi dor…

Imi va fi rece…

Dar timpul nu va vindeca…

Ci doar va trece…

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…

Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acum simt pe buze… uneori… sarutarea ta!

Un carbune aprins

E usor de stins

O dragoste adevarata

Nu se stinge niciodata :X

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…

Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.

Pe-o petala de lalea, iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,

STRADA AMORULUI,

JUDETUL IUBIRII,

BANCA INTALNIRII

Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lasi daca te face sa plangi?"…. i-am raspuns:"Stea tu ti’ai parasi cerul?"

* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine

Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.

As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."

O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…

Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!

Sunt Simpla, Da Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea, sa nu-mi faci rau, Sunt atat de Inofensiva incat O Sa-Ti Para Rau

Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala

De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?

sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange

pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare,

ce zici ne intalnim?

cam atatbig grin daca mai imi amintesc iti zicwinking

| Sile_6892 a răspuns:

1. Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?

2.La ora asta 8700 de oameni se gandesc la sex, 3400 au facut-o deja, 2400 urmeaza sa o faca, numai unul sta si se holbeaza la telefonul mobil.happy

3.Sunt un virus sexual al mobilelor, am patruns in tastele telefonului tau si chiar acum fac sex cu buricul degetului tau, iar tie iti place pentru ca zambesti

4. Cele 4 minuni ale femeii: se uda fara sa intre in apa, sangereaza fara sa se taie, dau lapte fara sa pasca, si vorbesc fara sa fie intrebate

5.Aseara te-am cautat, am vrut sa ma incalzesti, sa te simt aproape de pielea mea, unde ai fost pijama afurisita?

6.Sex is evil, sex is a sin, sins are forgiven so let's begin!

7. Vroiam doar sa stii cat de mult inseamna prietenia noastra pentru minebig grinaca am fi pe un vapor care se scufunda si cu o sg.vesta de salvare. Mi-ar fi f dor de tine!

8.Sex is like math:add the bed, substract the clothes, divide the legs, multiply the orgasm!

9.Sexul e ca ninsoarea:niciodata nu stii cat o sa dureze si la cati cm o sa ajunga

10. Te-am zarit, te-am aruncat in pat, am venit peste tine, te-am patruns, te-am incalzit, nu te speria, sunt eu gripa ta!

11.Pt un sarut tasteaza 1, pentru o imbratisare tasteaza 2, pentru o noapte de neuitat tasteaza 3, iar pentru toate astea tasteaza numarul meu.

12.Roses are red, violets are blue, I am beautiful, but what happened to YOU?!

13.Don't be sad don't feel blue. Frankenstein was ugly too!

14.Sex is like: Nokia-connecting people, Nike-just do it!, Pepsi-ask for more, Samsung-everyone is invited, and like YOU- too good to be true!

15. Tanjesc dupa momentul cand vei fii langa mine, cand ma vei incalzi, cand ma vei face sa tresar sub atingerile tale, cand vom fii ca unul, imi lipsesti, pijamaua mea draga!

16. Politia cauta persoana inteligenta, sexy, cu simtul umorului. Tu esti in siguranta dar eu unde sa ma ascund?

17.Sunt un ucigas, ucid oameni pe bani. Dar pentru ca esti prietenul meu, te ucid pe gratis.

18.Am incredere in tine pentru ca esti prietena mea, dar de ce ma vb pe la spate? De ce nu-mi spui in fata? De ce spui tuturor, cat de draguta sunt? De ce?!
//////////////////////////////////////////////
Astept fundita ta.

| anika33 a răspuns:

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…

Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima ta deoarece am stricat-o degeaba.

A iesit soarele sau doar ai zambit?

Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…

Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

Mama prostilor e mereu gravida.

Viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna.

Daca dragoste nu e……. atunci facem.

Este bine sa lasi bautura…. insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

Astazi te iubesc mai mult ca ieri.

Vreau sa fie vara doar pentru noi doi.

Te am si te mai vreau.

Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste…

sper sa iti placa macar cateva din cele de mai sus.
fundita, te rog?