| Luci_6727 a întrebat:

Stie careva niste trucuri pentru crescut in inaltime?(am 15 ani si 1, 68)

4 răspunsuri:
| Deathx a răspuns:

Daca vrei sa cresti ceva mai mult in inaltime, intre 6 si 10 centimetri, trebuie sa intri in sala de sport si sa te pui pe treaba. Sariturile in inaltime declanseaza o reactie naturala de intindere a oaselor, care devin mai puternice si se pot lungi cu cativa centimentri. Mai mult, daca nu ai mai facut exercitii sport pana acum, cresterea in inaltime va fi cu adevarat mare.
Sau daca nu mai poti sa practici un sport cum ar fi basketul.

| L7L a răspuns:

Nu exista asa ceva sa fim seriosi... ce vrei? o bomboana magica si cresti de 2m? nu se poate cont gena am un prieten care e mai mare decat mine cu 2 ani si,, si ma uit la el de sus^^

| bacterie a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1.75, apuca-te de volei/basket si ai sa vezi ca o sa cresti

| Ioana_5895 a răspuns:

Pentru varsta ta esti foarte bine! Dar nu exista un truc care te va innalta!