| SkyHigh a întrebat:

Ştie cineva ce ar putea cădea la proba de Limba Română scris, luni? Adică din ce ar trebui să ne pregătim? Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

Cred ca te referi la Bacalaureat.
Ar fii indicat sa stii :
Basmul cult - Harap Alb
Nuvele : Alexandru Lapusneanul (istorica de factura romantica), Moara cu noroc ( psihologica )
Romane : Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi ( roman subiectiv ), Ion ( roman obiectiv ), Enigma Otiliei ( roman balzacian ), Morometii ( roman postbelic )
Dramaturgie : Iona ( drama ), O scrisoare pierduta ( comedie ).
Eu sper sa pice "Ion" happy

4 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Au fost testarile nationale.straight face
Luni, 20 iunie la romana si marti, 22 la mate.

| Nymphetamine a răspuns:

@Choco: Tu crezi ca mi se rupe mie de bac? Trebuia specificat.;]

| Choco a răspuns:

@Nymphetamine da tu de bac ai auzit?

eu am auzit ca ar pica comedia sau romanul experientei. acum nu putem sti sigur. sper sa pice ceva ce stim happy

| StatuZ a răspuns:

Nu stiu exact dar mie mia picat ce reprezinta virgula in aceasta propozitie si am cam picat faza dar am luat examenul cu 9 in rest big grin ai grija invata ce reprezinta virgula intr-o propozitie.