| Deutzeuh a întrebat:

Stie cineva cum se fac coditele astea acasa? linkuti ceva...

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0&tx=129&ty=96

1 răspuns:
| PanaDeIdei a răspuns:

Hey! Da, eu stiu cum se fac happy. Am pus si eu o intrebare despre codite din astea dar nimeni nu mi-a raspuns sad.

Hai sa iti explic happy.e mai greu sa iti faci singura...dar iti voi explica
1) iei o suvita de par si o impletesti, o legi la capat cu un elastic subtire
2) tai o ata de 3 ori cat lungimea suvitei, si ii faci un nou sus, langa cap (unde incepe codita impletita)
3)si de acolo, incepi si rotesti in jos pana ajungi la capatul coditei.

Astea sunt regulile de baza, dar poti face modele in X, poti face in mai multe culori...dar la inceput incearca pe alt cineva, sa faci codita normala, fara sa schimbi ata happy

sper ca te-am ajutat happy