| Neverosimil a întrebat:

Stie cineva daca cititul în palmă este adevărat? Cand eram mica mi-a citit o femeie in palma, uneori imi aduc aminte si ma gandesc daca este adevărat sau nu. Se poate schimba ceea ce a vazut pentru ca am crescut?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Este oarecum adevărat, dar nu exact, și nici atât în sensul magic. Sunt similarități, la fiecare om, în formarea mâinii, amprentelor, și liniilor, chiar dacă fiecare dintre acestea sunt unice. Dar faptul că unele lucruri au fost numite după planete, sau li s-a dat semnificații emoționale, și rezultă în "preziceri", asta-i partea a doua, efectul. Cititul în palmă, și alte preziceri (exemplu: horoscopul), îți oferă doar câteva idei, nu înseamnă că este și adevărat sau precis. Deci n-ar trebui să se încredințeze în astfel de lucruri. Aș mai continua despre ce înseamnă "ofertă" în sens filosofic și/sau spiritual, dar aș sări de la subiect.

1 răspuns:
| StefanChriss a răspuns:

Chiromantia este o pseudostiinta, ceea ce inseamna ca nu poate fi demonstrata stiintific, pe un lot de oameni, sub conditii controlate, ca este adevarata si functioneaza.