| David_Simona_1972 a întrebat:

Stie cineva seriale bune, asemanatoare cu The Secret Circle, Teen Wolf sau The Originals?(Va roooog)

2 răspunsuri:
| qMiruq a răspuns:

The secret circle --> Charmed (e acelasi gen)
The Originals --> Vampire diaries (practic e aceeasi fila)
Teen Wolf---> The Beauty and the beast (E vorba de sotul unei politiste care e varcolac si totusi o ajuta la cazuri)
Alte seriale cu vampiri: True Blood, Twilight, Penny Dreadful,Death Valley,Ultraviolet
Altfel de seriale:
-Walking Dead [serial cu zoombie]
-The Constantine [lupta impotriva demonilor, etc]
-Lucifer [diavolul vine pe pamant se muta in L.A, se indragosteste, etc]
-Suits [serial cu avocati xd]
-Lie to me [ psihologia minciunii]
-Pretty little liars [mister]
-Gossip girl [ barfe, mister, viata de adolescent]
-Arrow [ gen Robin hood]
- The Flesh [ nascut din Arrow, e vorba de acel baiat de este la fel de rapid ca si fulgerul]
-Supernatural [ fiinte supra-naturale]
-Prison break [lagare, inchisori]
- Undisputted [Yuri Boika - un puscarias luptator ]
-Viata lui Bruce Lee [titlu spune tot]
-Un iubit rupt din stele [serial koreean]
- Un litru de lacrimi [serial koreean]
-Buffy the vampire slayer [ucigatorii de vampiri]
Cam atatea, vizionare placuta ^-^!

| Sorina024 a răspuns:

Incearca Shadowhunters.
Eu nu suport serialele, chiar n-am rabdare dar asta e absolut genial.Pana acum are doua sezoane si sezonul 2 e in desfasurare, apare un episod in fiecare marti iar in prezent s-a ajuns la sezonul 2 ep 14.
Este superb,e plin de mister, de fictiune, cu vanatori de umbre,varcolaci,vampiri,zane, vrajitori, craiese, tot felul de lucruri originale si cel mai important: sunt toti super frumosi.
Ti-l recomand, uitate macar la primul episod, n-o sa regreti.