| EllyLovatic a întrebat:

Stie cineva un site care traduce foarte bine din franceza in romana?

Răspuns Câştigător
| Mihaibbx a răspuns:

Nu stiu sigur cat de bine traduce dar eu ma descurc cu el http://www.francez.ro/

2 răspunsuri:
| bogdan72 a răspuns:

Franceza si romana sunt ambele limbi literare complexe. Am incercat sa citesc carti in franceza cu dictionarul si cateva site-uri si m-am descurcat foarte greu. Norocul meu e ca am un coleg care a facut 3 ani de scoala in Belgia, altfel pur si simplu ramaneam blocat la unele frazei. Un text pueril poate reusesti sa traduci, dar franceza literara e prea complexa ca sa te descurci singurica fara sa ai cunostinte mai bune in domeniu.

| zhyne a răspuns:

Nu gasesti asa ceva, pentru ca' multe din cuvintele lor nu exita la noi in vocabular si vice-versa, asta este la orice limba, mai mereu iti da raspunsu-l gresit happy. Foloseste dictionar francez-roman - roman-fracez