| Buburuzza a întrebat:

Stiinte Sociale sau Filologie? Argumente PRO sau/si CONTRA!

Răspuns Câştigător
| niko_7262 a răspuns:

Din punctul meu de vedere votez pro pentru filologie. Sunt pe profil si pot spune ca e accesibil. Materiile nu prezinta dificultati si inca o data este un profil care iti va folosi din punct de vedere al cunostintelor, formarea vocabularului, cunoasterea a doua limbi straine.
Stiintele sociale sunt tot un fel de filologie doar ca dai teza la logica ceea ce mi se pare mai grea decat latina.
Oricum consider ca e mai bun profilul de filologie.Depinde si de liceu si de profesori.Bafta.

1 răspuns:
| pwp a răspuns:

Pai e numai alegerea ta!
daca iti place engleza si franceza alegi filologie
daca iti place istoria si geografia alegi stiinte sociale.

eu as alege stiinte sociale pentru ca nu-mi place deloc engleza!

sper ca te-am ajutat happy