| anonim_4396 a întrebat:

Stiti asa niste citate oarecum mai lungi sau statusuri in genul``nu sunt ingamfata...doar stiu ce vreau.

1 răspuns:
| daiana a răspuns:

-Sunt usor de agatat si cad repede la pat.
-Vrei sa simti respiratia gura la gura a celui de langa tine ? Vrei sa te simti atins si mangaiat de celalalt ? Ia autobuzul
-Acolo unde dragoste nu e….facem !
-Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?
-Numar oile pe mess… daca te-am sarit inseamna ca esti capra… si trebuie sa mai stai o data.
-Vand elastic extensibil cu posibilitati de intindere si revenire.
-Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama!
-Exista o lume mai buna…….. dar este foarte scumpa.
-Adevarul nu are pret, de-aia n-am de-ales si iti vand minciuni.
-Cel mai important nu este sa stii … mai important este sa ai telefonul celui care stie.
-Este adevarat ca banii vorbesc; cel mai adesea ei ne spun: La revedere!
-Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
-Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.
-Caut tanar sa intoarca partiturile unei pianiste.
-Nu sunt complet inutila….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
-Inteligenta ma urmareste…..dar eu sunt mai rapida.

Statusuri de messenger super faine

A happy family is a medicated one.

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte de a lucra pentru un nou sef. !

In timp de pace, copiii isi ingroapa parintii. In razboi, parintii isi ingroapa copiii.

Pesimistul zice: "Nu se poate!" Optimistul spune:
"Ba se poate!" Cel harnic zice: "Am facut!"

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci
cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare,
dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

Exista doua cai sigure spre dezastru:
sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.

O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.

Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.

Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.
Sau s-ar putea sa fi … seful.
Sunt valabila (Online)
Imi fardez Bichonu', draga (Busy)
Plecata la solar cu papusile mele nebunici (Stepped out)
Pana la Estebana, la o apa plata si-o lamaie (Be right back)
Sunt in bucatarie cu fetele mele...radem de sarantoace (Not at my desk)
Buzisoarele mele scot sunete firave ce abia ating sarmanul Sirocco (On the phone)
Imi "machiez" profilul de hi5...n-am timp de ighioti ca tine (Do not disturb)
La Banbuuuu si pe urma in posh...rupem norma Kitty (Away)
1. Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe
Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi….

2.incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te’ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea…de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni sad (

3.Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"

4.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

5.Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

6.Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

7.cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru… ma-i lasat sa plec

8.Prietenii falsi sa imi dea un Buzz… astazi fac prezenta.

9.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine …

10.Sunt ca un inger fara aripi… fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate… sad

11.in ziua in care te- ai nascut ……..a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu………care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea.crying

12.cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac…cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc…cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd…iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.

13.imi va fi dor…
imi va fi rece…
dar timpul nu va vindeca…
ci doar va trece… sad

14.Sick of crying … tired of trying … Yes! I`m smiling… ! But inside… I`m dying …

15.Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea…

16.parca noi fetele suntem facute sa suferim…sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga…..pentru toate fetele ma numesc andreea si il urasc pe fostul meu prieten

17.Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!

18."am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte " :X

19.Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare,stii ca ma doare,cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu,aproape de tine mereu
Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare,stii ca ma doare,cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu.

20.in prezent o sumedenie de baietzi se "indragostesc" de trupul fetelor…dr oare cam catzi dintre ei se indrgostesc si de sufletele lor…?

21…e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri.dupa cate ne-am zis.m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis.cryingcrying

22.Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare …

23.intr-o zoi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA…DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA…dak eu exit…u ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde.ca sa aduc un zambet acolo.unde u ai lasat o lacrima…

24.Sunt o proasta ca te-am iubit
Desi nu e vina ta
Eu te vreau pe tine
Si u o vrei pe ea !

25.Cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

26.Se intampla in viata sa iubesti dar sa fi ranit. iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot dar amintirile sunt mereu in inima ta aducantu-ti aminte ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta…

27.am invatat sa visez… dar in acelasi timp invatz sa-mi tzin ochii deschisi… realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …dar o accept asa cum e…

28.N-am stiut sa pretuiesc tot ce aveam…k t pierd nu banuiam…dar stiu ca nu pot sa te mai am…cryingbroken heart

29.Am InVatAt Ca OrIcAt mi-ar PaSa MiE
AlToRa S`aR pUtEa Sa Nu Le PeSe…

30.Sufletul meu plange, plange dupa tine. Akum tu esti cu alta eu nu mai am pe nimeni.

31.de ar avea iubirea top… as fi pe ultimul loc…
ca-n viata mea blestemata… nu am fost iubit de-o fata,
daca s-ar cumpara durerea …m-as lauda cu averea…

32.incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar ptr buna impresie.crying:-

33.ai plans pe umarul meu, ti’am sters lacrimile, te’am facut sa zambesti. a insemnat ceva pentru tine?…. NIMIC

34.Stiu cand o sa fie sfarsitul lumii si stiu si cum o sa fie ! O sa vina odata si`odata … si o sa fie tragic ! I can’t wait … i want it now

35.Dak imi pare Raw de ceva in viata asta ?e ca ti-am spus sa pleci cand te puteam ierta?

36.citesc in ochi tai albastri fericire sh iubire nu te gandi nici un moment kami sta gandu la despartire nu te gandi ca miar trece prin cap sa te insel vreodat .te iubesc prea mult …love strucknu ash putea etsjhi sing fta:-

37.de ce atunci cand ma vezi, zambesti si te porti frumos cu mine chiar daca imi spui ca nu simti nimic pentru mine

38.Ochii mei plang
Lacrimi nu-mi ajug
Las iubirea in urma mea
Nu mai incerca
Nu ma mai intorc langa tine
Nu mai existi pentru mine
Ti-am mai spus…
(pentru cei sad ca me la ora asta)

39.Mi-e dor de noi2 si de tot ce a fost intre noi. te iubesc sad :X

40."FERICIREA nu e decat un vis… DUREREA e intotdeauna reala" sad

41.Ceva se’ntampla cu mine.
Tremur toata cand imi amintesc de tine
Ma atragi prea mult si n’as vrea.
Sa te vad maine cu altcineva

42.cand nu te vad sufletul imi plange de dorul sarutarilor tale, de mangaierile tale, de parfumul tau. TE IUBESC VINO INAPOI!

43.in visul meu imi doresc ca tu sa ma placi…sa fim impreuna…cu tine.de mana.dar cand deshid ochii imi dau seama ca a fost doar un vis….si imi doresc sa visez mai departe

44.Invata de la vierme ca nimeni nu-i uitat
Invata de la nufar sa fi mereu curat
Invata de la flacari ce-avem de ars in noi
Invata de la ape sa nu dai inapoi.
Invata de la flacari sa fi smerit de ea
Invata de la stanca sa-nduri furtuna grea.Invata de la floare sa fii gingas ca ea
Invata de la miel sa ai blandetea sa
Invata de la pasari sa fi mereu in zbor
Invata de la toate ca totu-i trecator.

45.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta… Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc…

46.Doar perna stie cat am plans

tu nu vei sti ca nu-ti voi spune

tinand in brate perna strans

tu nu vroiai sa sti de mine!

Crezi ca mi-a fost usor

cand te iubeam numai pe tine

si mistuita de al tau dor

tu nu vroiai sa sti de mine!

Am acceptat prietenia ta

Era mai mult decat nimic

Dar inima insa spera

Sa ma iubesti si tu un pic.

Degeaba te-ai intors la mine

Acum imi esti prieten doar

Si as vrea sa te iubesc pe tine

Te-as amagi doar in zadar!

Pentru ca stiu ca tu nu ma iubesti

Te simt doar singur ,parasit

Hai vino sa-mi povestesti

Prieten mi-esti dar nu iubit!

Vei mai iubi asta o stiu

O sti si tu destul de bine

Eu sunt aici exemplu viu

Iubesc acum,dar nu pe tine!

Am acceptat prietenia ta

Si asta iti voi fi mereu

Iubit?nu…chiar de as vrea

Si nu-s de vina numai eu!

47.daca ti-ar fi pasat ai fi reactionat pana acumasad

48.Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange sad

49.Caut cu o tortza stinsa… raspunsuri inghetate pe veci… sad

50.Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X

Eu ti-am lasat mai multe,sper sa-ti placa si sa-mi dai fundita. :*