| levy23 a întrebat:

Stiti vreun citat din cartea : " De la pamant la luna" din jules verne? plz

1 răspuns:
| aleexxaanndrra a răspuns:

Uite 7 citate:d
1. Cel care crede sincer ca face ceea ce e drept poate sa ne fie dusman, dar are respectul nostru.
2.Ce carte mare ar putea fi scrisa cu tot ceea ce se cunoaste.
3.Omul nu este niciodata perfect, nici multumit.
4.Mai bine sa pui raul inainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.
5. Diferentele cronologice nu exista in memoria celor morti.
6.Forta poate invinge si cele mai bune argumente
7. Poetii sunt la fel ca proverbele, mereu se poate gasi unul care sa-l contrazica pe altul.

funda?