| claudia_6903 a întrebat:

Sunt a 8-a si nu stiu la ce profil sa dau.as vrea la liceul cuza din focsani dar nu stiu la c profil, medie am oricum, dar.nu stiu profilu, va rog sa ma ajutati si daca stiti si mediile v-as fi recunoscatoare.big grin.

3 răspunsuri:
| Gospell a răspuns:

Depinde ce materii iti plac.
Daca iti place chimia biologie sau fizica... te duci la profilul Stiinte ale naturii
Daca iti place romana, istoria... te duci la profilul : Filologie
Daca iti place matematica... te duci la profilul : Mate - info

| petronela_4556 a răspuns:

Depinde ce iti place si tiehappy si ce profiluri are... poti da la stiinte sciale(pentru a urma dreptu de ex.)stiinte ale naturii(pentru medicina)filologie(daca vrei sa fii profesor sau altceva...)nu stiu poate mate-info desi e cam greu dar daca iti place.Si eu sunt in clasa a8a si dau la stiinte socialehappyoricum mai este timp sa te decizihappy

| movu a răspuns:

Eu sunt pe mate-info dar te sfatuiesc sa nu alegi acest profil e mult prea greu si mai ales daca nu iti place matematica...sa te gandesti bine inainte sa iei o deciezie.