| 777oioioiii a întrebat:

Sunt cls 7. E saptamana verde, iar azi nu am fost ma scl, in schimb am fost ieri si nu am vzt ca profesorii sa aiba catalogul și sa puna absente și plus de asta am iesit si mai devreme. Ei ne au spus ca se pun absente si nu stiu. Faza e ca nu vreau sa mai merg pentru restul saptamanii. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profesorii pot nota in caietele lor de supraveghere, ce-i in neregula cu clasa respectiva, si dupa aceea pot transcrie in catalog, asdara, daca v-au spus ca va pun absente, atunci asteapta-te sa ai deja absente in catalog, cand te intorci la scoala.
Atentie, daca ai 6-7 ore pe zi la scoala, atunci primesti 6-7 absente intr-o singura zi, iar la 20 de absente se scade 1 punct la purtare!

| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta. Daca ai crezut ca nu s-a postat de prima data, de citit:

08. Am postat o întrebare, dar nu a apărut pe site. Ce se întâmplă?
Dacă întrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a apărut încă, nu-ţi face griji, aceasta va figura pe site în cateva momente, adică atunci când pagina va fi reactualizată. Întrebările postate de utilizatorii noi vor fi iniţial vizibile numai autorilor lor şi utilizatorilor logaţi. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logaţi, fără a fi raportate. Dacă întrebarea cumulează minimum două raportări, ea va fi respinsă de pe site şi va ajunge în atenţia administratorului site-ului. - https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente