| free2runthrough a întrebat:

Sunt in clasa a opta si nu stiu sigur daca vreau la filologie sau la matematica-informatica. Intrebarea mea este daca ma pot muta de la real la uman inainte sa termin clasa a noua?

2 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Da, poti. Si dai diferenta la latina/spaniola.
Te poti muta pana in clasa XI intre semestre sau la inceputul unui an scolar. Iar daca te muti de la uman la real dai difernta la matematica, informatica/fizica. happy

sper ca te-am ajutat. fundita?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, te poți muta după ce termini primul semestru, dar trebuie să dai niște teste care să probeze că tu cunoști materia de uman de pe semestrul I. De obicei, acestea au un grad de dificultate mediu. Mai greu ți-ar fi probabil la limba latină, pentru ca la clasele de real nu se face și e destul de dificil să o înveți fără un îndrumător.