|

Sunt singura cuc acasa toata noaptea si nu fac nimic rau gen l@b.a sau fumat.

Nu am ABSOLUT NICIUN gadget decat un telefon din 2010, care nu face mai nimic si nici cartela nu are.

In casa am numai carti intelectuale si manuale si nu ma pricep la desenat. Plus ca m-am transferat la un nou liceu deci nu trebuie sa imi fac nicio tema de vacanta.

Nu am prieteni in judetul in care traiesc, nici gagic.

Sa ies afara la o plimbare nocturna sau sa stau in casa sa raspund la intrebari pe aici sa fiu nr.1 la clasamentul zilei?

Funda

8 Raportează Evaluează
9 răspunsuri:
| a răspuns:

E ora 22, unde sa iesi la ora asta? Eu sunt in pijamale si gata de culcare poate ai putea face si tu la fel dar daca tu vrei sa fi nr 1 poti incerca laughing. Dupa sa nu te plangi ca ai cearcane.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Nu ai nici un gadget, dar ai internet pe tel ala din 2010 de pe care intri și răspunzi aici. Hmm, interesant. Din ce oras ești? Câți ani ai?

| explică (pentru Wizard99):

Is frustrata, am 16 ani, Iasi
De ce?

| a răspuns (pentru Ana7807820):

Și eu sunt frustrat. Am 28 ani, am internet, am smartphone, nu am cărti de citit prin casa, însă am avut o ditamai biblioteca pe care am citit-o toată. Apoi a venit criza financiară și am băgat tot la anticariat. Nu mai am prieteni, nu mai am iubită, nu mai pot merge nici cu bicicleta deoarece săptămâna trecută am avut un mic accident cu bicicleta, m-am rănit, iar acum acum ranile s-au infectat. Fost la urgente, am tratament, nu pot ieșii din casa cum doresc eu, o frec numai la rece, pe TPU, Facebook, TikTok, mâncat înghețată, stat în pat și toată ziua numai am schimbat pansamente. Ce viata monotonă. Zici ca sunt un pensionar. Și ei cred ca sunt mai fericiți... Or avea nepoți.

| explică (pentru Wizard99):

Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat. Sanatate in continuare si sa speram sa fii mai bine emotional sad

| a răspuns (pentru Ana7807820):

Ți-am zis ca să nu crezi ca ești singura cu probleme de gen. Ca asa e viata, îți *** cate una încât nici nu mai știi cum sa te ridici. Eu mai obișnuiam sa merg cu bicicleta, adică aproape zilnic mergem cu bicicleta. Acum nu mai pot. După ce am avut accidentul și m-am rănit un pic, mi-am neglijat rănile în favoarea bicicletei. Apoi m-am trezit ca s-au infectat, am fost la urgente, m-au certat și acolo ca "de ce tocmai acum", am primit tratament și din sase în sase ore stau cu pastilă în gura. Numai pansez și dezinfectez și mi-e ciuda pentru ca vad soare afara, e cald și nu ma pot bucura de soare sa merg sa ma plimb. As avea unde, dar nu mai pot pana nu trec rănile. Pentru mine bicicleta a devenit un refugiu. Pe ea ma refugiez și uit de probleme, stres.

| a răspuns:

Sunt curioasă cum faci tu laba ca şi fată, nu de alta, dar să învăţ şi eu.

| explică (pentru J0LIE):

laughing

| a răspuns:

Mai bine stai în casă, decât să ieși la ora asta afară mai ales singură.