| oareoare a întrebat:

Sunt stefygamax dar am uitat parola, in fine stiti ceva despre o tableta speciala de desenat pe desenatori.ro? ca in sfarsit mi-am facut cont si am auzit un comentariu desepre o tableta

1 răspuns:
| Darkrosse a răspuns:

Pen-ul este exact ca un mouse, cu mici diferente.
Il poti plimba pe tableta usor ridicat (si atunci cursorul se plimba pe ecran, exact ca la mouse) sau apasat: atunci e ca si cand ai tine apasat butonul de mouse. That’s all.
E ca un mouse in forma de pix. Mai sunt cateva diferente, dar in linii mari te obisnuiesti repede cu tableta. Unii o folosesc in loc de mouse pentru orice. Eu doar la desenbig grin