| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un utilizator al acestui site dar am postat pe anonim, stau si ma gandesc ce rost are sa fiu uman, ce rost are sa dau sfaturi bune, ce rost are sa impartasesc ganduri bune, ce rost are sa sa imi sa ma amagesc in zadar, cand nimanui nu ii pasa decat de propia persoana si ia totul in ras sau eventual priveste cu asa indiferenta, prin acest site am vrut sa insemn ceva fara a primi nimic in schimb. Usor, usor ma retrag ca sunt nesemnificativ, sunt o caprioara printre lupi, imi este frica sa nu ma amestec printre cei rai si sa devin ca ei, tocamai de aceea ma retrag cate putin cate putin si sa fiu mandru de mine ca macar am incercat. Poate ne meritam soarta, poate m-am nascut intr-o lume care nu ma merita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o persoana foarte slaba.

17 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Uite sa stii ca textul tau m-a impresionat si din lectura lui mi-am dat seama ca esti o fiinta sensibila, nici intr-un caz o persoana nesemnificativa. Viata este si frumoasa dar si dura, oamenii sunt la fel, trebuie sa lupti pentru viata si sa lupti si impotriva oamenilor, numai asa reusesti... poate intr-adevar te-ai nascut intr-o lume care nu te merita, dar in viata nu trebuie sa fii sau sa ramaii un ANONIM. S-auzim numai de bine.

| psiholoaga a răspuns:

Pai, tu esti uman, intelegator si suportiv pentru altii sau pentru tine? Daca esti ca sa castigi valoare in ochii altora, am o veste proasta: indiferent cat te-ai chinui, daca nu cresti in ochii tai, nici ceilalti nu vor da 2 bani pe tine. Asa ca vezi ce anume nu iti place la tine, ca de laudat ca suntem, intelegatori si buni sfatuitori e mai usorhappy. Bafta in cautare.
criticule, tu esti vocea constiintei sale ca sa emiti judecati bazate pe 5 randuri?

| Antrax a răspuns:

Parerea ta.

| Andreeagen a răspuns:

Vrei sa zici ca tie nu iti pasa de pers ta? Mie una imi pasa de pers mea cel mai mult si cred ca tuturor. insa asta nu inseamna k nu pot sa fac un gest uman si sa ajut oamenii ca nu ma doare mana daca imi dau k parerea sau daca stiu cv si impartasesc acel lucru k ceilaltihappy Dca ei apreciaza ma bucur daca nu... putin imi pasa pentru ca ei pierd eu am vrut sa ii ajut si data viitoare voi sti daca acea pers merita sau nu sa scriu 2-3 cuvhappy

| buburuzAndreea a răspuns:

Ideea site-ului nu e sa devii cineva, sa te faci respectat sau cunoscut de ceilalti utilizatori. Te simti bine cand incerci sa ajuti oamenii. Chiar daca nu-i cunosti, chiar daca poate nu reusesti sa le dai sfaturi destul de bune sau pur si simplu simti ca toti ceilalti te iau peste picior. Nu asta e important. Ceea ce conteaza cu adevarat este ca tu te simti bine atunci cand faci o fapta buna, atunci cand ajuti. Si altcineva se simte usurat citind raspunsul tau. Daca nu iti multumeste in niciun fel, nu te simti descurajat, faptele bune nu raman nereasplatite. Dumnezeu e sus si vede. Tu sa ramai sincer cu tine insuti. Nu inteleg de ce ai impresia ca e numai egoism si rautate pe site. Nu e asa. Mai au unii cate o zi proasta, mai fac niste glume intepatoare, dar in final cu totii suntem aici pentru a ajuta si a fi ajutati la nevoie. Nu te priponi in detalii, vezi imaginea de ansamblu! Daca nu vrei sa devii ca altii, atunci nu o face, nimeni nu te poate schimba daca tu nu vrei asta. E alegerea ta daca ramai pe TPU sau nu, dar nu uita ca lumea ta e asa cum o vrei tu sa fie.

| Ben. a răspuns:

Cred ca te-nseli in multe privinte. parerea ta conteaza. nimeni nu te ia in ras. uneori mai facem haz de necaz, dar ne ajutam cum putem. la cine te referi cand spui "rai "? am avut privilegiul sa cunosc unii dintre cei mai buni oameni aici pe site. dar suntem oameni. nimeni nu e perfect. te meritam din plin asa cum esti.

| cutza a răspuns:

Sunt de acord cu _criticul_, caci daca ai venit pe acest site ar trebui sa incerci sa ajuti si daca ai nevoie sa fii ajutat, iar certurile si batjocurile sunt doar o pierdere de timp a celor care stau deja de mai mult timp asa ca nu prea ar trebui sa dai importanta acestor lucruri!

| sweetangeloana a răspuns:

Cineva are o problema .nu e grav .se rezolva... ceva mai multa incredere in tine si in cei de langa tine ...acorda mai multe credite ...Wow...si eu credeam ca marea mea problema e autobuzul care ma aduce acasa de Luni pana Vineri pe o caldura infernala ...si nene de conduce autobuzul spune ca nu i merge sau nu are aer conditionat...pf...trece timpul si ne batem cappul cu prostii ...prf prf ...Ps: scrie Clar pe masina ca are aer conditionat...crying

| anne_6845 a răspuns:

Ii dau dreptate la buburuzAndreea.eu sunt noua p aici da mi se pare un site de nota 10winking. n-are rost sa renunti la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt sigura ca multi oameni au avut de invatat din sfaturile tale si ca multi te apreciaza. Nu trebuie sa renunti la site, e destul sa raspunzi doar intrebarilor care ti se par ok, care nu duc la cearta.
Nu esti nesemnificativ, sincer. Sunt sigura ca multi utilizatori au fost ajutati de tine. Ai o zi mai proasta, atata tot.Revino-ti! Si hai la munca! Sunt atatia utilizatori care au nevoie de sfaturi! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga fistecare moare singur. daca te subapreciezi atata? cine sunt eu sa te incurajez? de ce ti-as spune ca imi pare rau, daca oricum nu ma crezi? eu am o soarta buna si cred ca o merit. tu? parerea ta. ia lasane sa vezi regretam? esti penibil.fii oleaca mai curajos in viata.sau esti emo? iti plangi de mila si vrei sa plangem si noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@psiholoaga, nu imi plac persoanele gen...acest utilizator.
Ce vrea sa zica prin toate aceste treburi?
Voia vreo fundita de expert TPU?
E normal sa imi pese de propria-mi persoana...nu?
Daca nu imi pasa mie cui altcineva sa ii pese?
"Poate m-am nascut intr-o lume ca nu ma merita"...Hellooooooo wake up!
Ce inseamna asta? Ce vrei sa demonstrezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P. S... da @psiholoaga, imi permit sa critic aceste tampenii ce le-a scris acest utilizator TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii adevarati isi arata fata si isi asuma responsabilitati, bune sau rele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă ai capul pe umeri și nu te lași influențat nu te poate schimba nimeni atât la propriu cât și la figurat.
Avem gândire, deci facem cu bună știință și tot așa și răspundem pentru faptele noastre.
Te rog să-ți declini identitatea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@criticul criticul big grin big grin persoana slaba? big grin Da, o iau ca pe o incurajare big grin, nu? A vedea partea plina a paharului nu este o slabiciune, slabiciune este bunanatatea. Problema mea este aceea de a nu ma amesteca si a gandi ca majoritatea, a fi perfect intr-o lume defecta este un defect cat tine de mare. De retras niciodata dar pacat ca nu mai am interesul ca la inceput, eu nu bat catre cei care ma aproba sau catre cei care ma dezaproba ci catre cei care sunt indiferenti, catre cei care au suflet rau dar le este rusine sa recunoasca, a iti fi rusine este un inceput dar cum sunt eu vreau sa bat cat mai lung, cat mai adanc, acolo unde doare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa am facut si eu... te inteleg perfect! pana sa "rup" complet de site mai dau raspunsuri in anonim ca nu pot suporta cand vad ca sunt intrebari care necesita un raspuns sincer si ca al meu poate folosi :-)D