| An0Nim473284 a întrebat:

Telefonul Nokia N97 32Gb ruleaza pe un sistem de operare Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 am o intrebare ca nu ma pricep acest sistem de operare este ca si andriodul in sensul ca daca misti telefonul sa se miste si masina intr-un eventual joc? asta ma intereseaza deci? imi puteti spune?

2 răspunsuri:
| wowmentol a răspuns:

Da merge atata timp cat senzorul nu are praf sau ceva in elwinking

| Soryn2244 a răspuns:

Da.Este la fel ca androidul numa sa-ti mearga senzori si resofteazal pune-i androi de pe symbian nu poti pune multe jocuri si aplicati si trebuie sa le platesti