Ti-ai face un tatuaj?

Atunci cand v-am intrebat in Oracolul TPU daca v-ati face un tatuaj, cei mai multi dintre voi ati spus ca da. Urmarind clipul de mai jos, ramaneti la aceeasi parere? :)

Dragi utilizatori care sunteti impotriva tatuajelor, voua cum vi se pare?

181 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Curând în niciun caz!
Pentru ce chin?
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am deja, nu regret ca il am, singurul lucru de care o sa am grija cand o sa mai imi fac, este sa fie intr-un loc mai putin vizibil.

| mgtow a răspuns:

Unii si le fac in ochi dar arata ca niste scheleti.

| mgtow a răspuns:

Raman in starea originala cum am venit din fabrica, nu imi modific caroseria.

NOname
| NOname a răspuns:

În general, îmi plac tatuajele la alţii, unele mi se par senzuale, dar nu mi-ar plăcea permanent ceva permanent şi străin pe pielea mea. Îmi place să am toate opţiunile libere, iar în ceea ce mă priveşte - o piele curată (ca o coală de hârtie goală şi naturală).

| Liviu a răspuns:

Well,sincer... sunt genu de om care face lucruri nebunesti. Daca mi-ar casuna poate da.Dar unul firav, si micuthappywinking Nu conteaza cat doare, sunt incapatanat pana la cer. Daca mi se spune de parinti 'nu fa aia ca nu vreau eu' eu exact aia fac.sa le dau peste nas, ca uneori merita laughing Dar asa nu ma tenteaza tatuajele, pentru ca te plictisesti de ele happy preferi cercei devil

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu mi-as face asa cevastraight face nu sunt adepta lor si nici nu imi plac.
O zi bunahappy

| thegatekeeper a răspuns:

Am deja unul si urmeaza si altele. Intr-adevar, pare mult mai dureros in slow-motion, dar in realitate nu e chiar asa.

| wolder a răspuns:

Imi voi face atata timp cat stiu ca nu-mi pun viata in pericol si salonul respecta regulile. Imi plac tatuajele micute si care semnifica ceva pentru acea persoana, nu doar de dragul de a-l face

| Kylexy a răspuns:

De prost gust dar pentru unii e ceva frumos, eu unu nu mi-as face asa ceva iti da tatuajul ala de mancare? voi care aveti tatuaje v-ati insemnat sa stiti cine sunteti?
Sunte-ti mai bine vazuti cu amaratul ala de tatuaj?

auran
| auran a răspuns:

Unul micuț, micuț, undeva ascuns și, doar cu henna happy

| ankadella a răspuns:

La aceasta intrebare nu exista raspuns corect sau incorect. Fiecare om e liber sa aleaga ce doreste. Da,eu imi doresc extrem de mult tatuaje, nu numai unul. Pentru mine tatuatul reprezinta o arta, nicidecum un vandalism sau ceva asemanator. Tatuajele si graff-urile sunt mana in mana dar nu toata lumea intelege ca ele reprezinta o ramura a. artei. Parerile sunt impartite, nimeni nu incearca sa convinga pe nimeni de ce a ales asa. Depinde de caracterul si personalitatea unui om, alegerea sa. Nu condamndati sau aratati cu degetul happy.

| vlad93fcv a răspuns (pentru ankadella):

Din pacate cam asta fac oamenii din ziua de azi. Daca ai un tatuaj sau mai multe te considera un paria, cum ai spus si tu, un vandal, vagabont. Tatuajele intr-adevar inseamna o arta, iar daca iti faci unul cu sufletul, ceva care te inspira cu adevarat garantez ca nu te vei plictisi veci de el si iti vei dori mult mai multe.Nu e vorba doar de unicitatea pe care ti-o ofera un tatuaj, nici macar pe aproape de un curent fashion.E ceva unic, e ceva ce te reprezinta si ceva cu care iti vei dori sa traiesti toata viata pe corp.Nu iti mutilezi corpul atata timp cat nu faci ceva doar de dragul de a face.Pana la urma fiecare face ce vrea cu corpul sau si nu e nevoie sa-l catalogam intr-un fel anume.Eu unul mi-as mai face si o sa-mi mai fac tatuaje.Nu dragoni, flacari, fluturi ci lucruri legate de viata mea.

| ankadella a răspuns (pentru vlad93fcv):

Exact!

| ankadella a răspuns (pentru vlad93fcv):

Exact asta sustin si eu! dar uite ca nu toti sunt open-mind!

| DNSK a răspuns:

Am si mai urmeaza! dar..la pateu s-a uitat vreodata cineva ce contine? copii, cand o sa cresteti o sa intelegeti mai bine ca nu-i asa cum pare. ca sexul, prima data-i mai greu. bafta si faceti-vi-le cu cap

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Nu-mi plac.

| IsabelaIssa a răspuns:

Am deja unul happy

| Alllllexandra a răspuns:

Da! ceva mic si dragut pe laba piciorului sau poate mai multe!

| romeo78 a răspuns:

Problema nu este a-l face, ci esti constient ca daca
nu iti va mai place la un moment dat nu il vei putea sterge?
Stiti ca tatuajele, serveau la incepututirle istoriei, ca semn de indentificare a sclavilor, apoi a piratilor?
Doar, cei certati cu legea aveau tatuaje.
Avea o semnificatie, un rost, dar acuma a ajuns, un moft, o imitatie, ca maimuta: daca aiai are, eu de ce sa nu am. sau daca ala are, eu de ce sa nu am?
Cam asa vad eu lucrurile despre tatuaje!

| MihaelaDart a răspuns:

Am avut o nebunie prin adolescenta de a-mi face, dar asa cum a fost, asa s-a dus. Sincer la video-ul pe care l-am urmarit am simtit durere pe sira spinarii numai cum face acul ala in piele... Nu imi voi face niciodata un tatuaj. Imi place sa admir celui care poarta, dar nu pe pielea mea.

| AIPS a răspuns:

Nu

| saynotoemo99 a răspuns:

Da, ceva mic pe incheietura mâinii sau pe gleznă.

| zSchizophrenic a răspuns:

Eu am un tatuaj pe mana si mai urmeaza vreo doua love struck. Sunt geniale!

| Robertyz a răspuns:

De ce nu.In fond gusturile nu se discuta, si sincer nu m-ar deranja sa imi tatuez un citat marcant ori potretul parintilor mei ca sa ii am vesnic atat in minte cat si in plan fizic chiar si dupa moartea celor dragi.

| ChrissD a răspuns:

Nu mi-a-si face pentru ca imi mutilez singur corpul.

| Sunshine18 a răspuns:

Am unul si clar o sa urmeze si altele

| Ioonela a răspuns:

Nu mi-as face tatuaj.

| AtateaConditii a răspuns:

Pare dureros dar daca o sa se intample o minune in viata mea o sa il postez la incheietura.

| Deliciouscupcake a răspuns:

Unul micuţ, simplu, dar să aibă si o semnificaţie.

| vlad93fcv a răspuns:

Am deja, si or sa mai urmeze.

| piSsuletZ a răspuns:

Da normal! ..acum pe loc l-as face. big grin