| FlyingSparkle a întrebat:

Toata lumea spune ca ar trebui sa fim unitari intr-o colectivitate in clasa noastra. suntem in a saptea, dar se fac bine cunoscutele bisericute, mai ales la fete. eu sunt una dintre fetele din acele bisericute care nu au fost,, acceptate" in restul colectivului, adica in grupul fetelor,, populare". toata lumea spune ca nu vorbesc deloc, ca sunt timida si nu stiu ce, numai prietenii cu care stau zic ca vorbesc mereu, sunt glumeata si spun lucruri interesante. si profesorii ma mai prind cand vorbesc si imi spun sa nu o mai fac si toti colegii aud, dar tot spun ca nu vorbesc deloc. pana la urma, ce-ar trebui sa fac? nu sunt muta, doamne fereste. consider ca am o personalitate draguta, si ca nu sunt ca fetele fitoase din grupul,, popularelor", nici nu vreau sa fiu, vreau doar sa fim un colectiv unit.

2 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Nu o sa puteti oricum pentru ca intotdeauna in orice clasa vor fii bisericute fara sa vreti sau nu si fetele alae populare cikaa spun ca nu vb pentru ca nu le place poate de tine sau nu te vor in grupul tau dintr-un motiv sau cine stie uu tot ce trebuie sa faci ii sa fii tu insuti si lasale pe ele impaceoh go on nu te intereseze tare ce zic ca oricum o sa zica detoate doar ca sa te faca sa te simnti prost asa ca dale pace:*:*

| iTami a răspuns:

Si la mine la fel.am venit acum 3 ani in clas asi inca nu m-am integrat.am doar vreo 2 prietene mai bune.ma inteleg si cu ceilalti, doar ca mereu vin cu ceva nou si stau cu nasul pe sus si se lauda de dau pe-afara.si despre mine se spune ca sunt timida.ma si barfesc cateaodata.dar am inceput sa nu mai pun la suflet.stiu ca sunt o eleva buna si ca o sa-mi i-as planurile de viitor si c-o sa fiu mai buna ca ele.si de cand sunt indiferenta la glume si zvonuri chiar au inceput sa inceteze cu barfele.azi de ziua mea baiatul pe care-l placeam chiar m-a sarutat. incearca si o sa reusesti.
think pozitive.sau cum s-o zice