| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU'.
As vrea si eu niste sfaturi E vorba de timiditate. POt spune in in prezenta copiilor de seama mea ( 14 ani asa) sunt cel mai ne-timid om care exista! (sincer.) dar cand se schimba grupul si merg la cei de la 16 ani in sus devin foooarte timida recunosc. poate este si faptul ca sunt scunda (am 1.47) si slaba si ma gandesc ca as putea fii inteleasa gresti. poate evitata doar din cauza faptului ca sunt mai micuta si mai slabuta. Cei care ma cunosc imi spun ca sunt o fire foarme amuzanta si de trebuie' si ca nu ar trebui sa imi fac atateea griji. Dar mie mi-e frica de faza cu "prima impresie" care mai nou se face pe fizic nu pe personalitate, dar poate nu am incredere necesara sa fiu in prezenta tuturor la fel de sociabila si glumeata. Un sfat pls? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

Dupa parerea mea personalitatea bate fizicul
dar ca esti mai scunda nu e neaparat ceva rau unii considera dragut acest lucru si iti pot spune "pitic"sau "piticot" pot sa te alinte
nu ti fie frica sa fi asa cum esti tu intotdeauna prima impresie se face prin naturaletea de care dai dovata
trebuie sa te porti ca si cum i ai cunoste pe respectivii din totdeuna
chiar daca la inceput nu aveti subiecte comune ceva o idee tot trebuie sa existe ei vb despre un loc de exemplu si tu nu astepta sa te intrebe ei spune ti si tu parerea sau poate sti ceva despre locul ala ce ei nu stiu nu ezita spune
asa te vor vedea interresanta si isi vor face o impresie buna
si eu eram inainte la fel ca tine dar din fericire o prietena pe care am cunoscut o acum 3 ani mi a dat mult mai multa incredere in mine si acum nu mai am probleme
succes numai bine:X

2 răspunsuri:
| Dèzÿ_3997 a răspuns:

Scuzati greselile gramaticale! am scris foarte repede si nu am fost atenta.scuze!

| SergiuNico a răspuns:

Incearca sati infrunti aceasta "teama" so zic asa... incearca sa stai mai mult cu cei de 16 ani pana te acomodezi, dati cu parerea, daca chiar nu vor sa te asculte inseamna ca nu merita prietenia tawinking