| ZeWsSs a întrebat:

Tocmai am vazut filmul The social network, si nu stiuh ce sa cred, acest film este inspirat dintr-un fapt adevarat, adica facebook chiar a fost creeat de 2 pusiti de la un colegiu si acum are milioane de utilizatori si ei sunt miliardari?

1 răspuns:
| GoldwinNn a răspuns:

Da chiar este adevarat. Facebook-ul a fost creat Mark Zuckerberg in 2004.Prima data facebook-ul era un site al facultatii unde invata Mark Zuckerberg...si peste cativa ani a ajuns de talie mondiala!