| Cosminovici18 a întrebat:

Ati vazut filmul 300-Eroii de la Termopile? Vreau sa va intreb daca acest film este inspirat din istorie adica tot ce s-a intamplat in film asa a fost si in realitate? Este film istoric?

Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

L-am vazut. Mi-a placut foarte mult, la fel ca si Gladiator, Troia, Alexander si alte filme istorice. Dar eu cred ca 10-20% de-acolo sunt exagerari. Nici chiar 90% cum zice colegul de mai sus.

3 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Da! Chiar saptamana trecuta l-am vazut (nu chiar tot) la ora de istorie. E intr-adevar un film istoric.

| CrunkJuice a răspuns:

E adevarat!

| Jessie_9908 a răspuns:

Batalia a avut loc, insa cele relatate acolo sunt 90% fictiune.
La fel cum e Titanic - vaporul s-a scufundat dar povestea de dragoste nu a avut niciodata loc.